Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skąd wziąć pieniądze na remont?

(CZA) www.gk24.pl
Nie dla wszystkich urlop oznacza wypoczynek. Wakacyjna pogoda sprzyja pracom remontowo-budowlanym, co niestety wiąże się ze sporymi kosztami. Szacuje się, że przeciętnie Polacy na większe remonty wydają około 20-30 tysięcy złotych.

Nie każdy remont jest taki sam. Dlatego w zależności od jego rozmachu i potrzebnej kwoty, powinniśmy pomyśleć o odpowiednim produkcie. Remonty generalne lub wykańczanie wnętrz, z racji sporych kosztów, kwalifikują się na kredyt hipoteczny. Nieco mniejsze kwoty możemy uzyskać z pożyczki gotówkowej na dowolny cel. Szybki i przez jakiś czas nieoprocentowany kredyt możemy wziąć na karcie kredytowej. Na rynku dostępne są również specjalne produkty przeznaczone na cele remontowo - budowlane. O tym, jak pomocne podczas remontów są produkty bankowe świadczą statystyki. 30 procent udzielanych w Polsce kredytów jest przeznaczonych właśnie na ten cel. Z danych różnych instytucji finansowych wynika, że w 2009 roku łączna suma kredytów przeznaczonych na remonty wyniesie około 21 miliardów złotych.

Czego możemy się spodziewać, biorąc kredyt hipoteczny na taki cel? Przede wszystkim długiej procedury. Hipoteka to produkt dla wytrwałych. W procesie decyzyjnym musimy przedstawić dokładny kosztorys robót wraz z terminami wykonania, który posłuży bankowi do rozliczenia kwoty przyznanego kredytu. Dlatego bardzo ważne jest, by w przygotowywanym spisie niczego nie pominąć. Dodatkowo, w celu zabezpieczenia kredytu, bank zażąda zastawu hipotecznego na nieruchomości, co wydłuży czas dostępu do pieniędzy. Trzeba także pamiętać o tym, że banki stosują wyższe minimalne kwoty dla kredytów mieszkaniowych - w Deutsche Bank PBC jest to np. 20 tysięcy złotych. Oznacza to, że na kredyt hipoteczny warto tak naprawdę zdecydować się w przypadku większych wydatków remontowych. Niewątpliwie ogromną zaletą mieszkaniówki jest jej niskie oprocentowanie - to najtańszy sposób finansowania dostępny na rynku. Kredyt mieszkaniowy jest więc dość wygodnym rozwiązaniem dla osób, które oprócz planowanego wykończenia czy remontu nieruchomości, po prostu starają się o pieniądze na jej zakup lub budowę. Wówczas procedura nie musi się powielać, ponieważ wnioskując o kredyt na nieruchomość, można uwzględnić w nim także potrzeby remontowe. Kredyt gotówkowy gwarantuje nam szybką obsługę - maksymalnie jego przyznanie powinno zająć dwa dni, przy czym wszystko zależy od banku. W placówkach db kredyt standardowa decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu dwóch godzin, ale często zdarza się, że już po godzinie mamy odpowiedź. Warunkiem jest dostarczenie przez klienta kompletu wymaganych dokumentów.

Co odróżnia db kredyt remontowy od zwykłej pożyczki gotówkowej? Produkty dedykowane powstają z myślą o specyficznych potrzebach klienta. Kredyt remontowy oprócz gotówki, gwarantuje inne formy pomocy niezbędne w czasie remontu. Zapewnia też ochronę Home Assistance, dzięki której w przypadku zdarzeń losowych związanych np. z pożarem czy zalaniem, lub w razie domowych awarii, klienci mogą liczyć na usługi specjalistów, m.in. ślusarza, hydraulika czy dekarza. Oprócz tego, w ramach kredytu, klienci otrzymują usługę do wyboru: konsultację architekta wnętrz, transport mienia lub montaż wybranych instalacji domowych.
Czy płacąc "plastikiem" za remont można liczyć na jakieś korzyści? Musimy zacząć od tego, że posiadacz karty ma dostęp do pieniędzy natychmiast po podjęciu decyzji o remoncie. Wszystkie "plastiki" mają pewien okres bezodsetkowy, tzw. grace period. Gwarantuje on, że jeśli w określonym przez bank okresie uregulujemy zadłużenie, nie poniesiemy kosztów oprocentowania. Jednak w tym przypadku należy dokładnie trzymać się terminów spłat, ponieważ przekroczenie wyznaczonych okresów będzie skutkowało dużo wyższym kosztem remontu. Tym niemniej karty są oczywiście ciekawym rozwiązaniem na odroczenie w czasie drobnych płatności związanych z wykończeniem czy remontem mieszkania.

Źródło: Pożyczka na remont - www.gk24.pl

od 7 lat
Wideo

Jak działają oszuści 1 - fałszywy SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna