Skoki narciarskie PŚ Lahti kwalifikacje. NA ŻYWO. Wyniki, transmisja, program 08.02.2019 [LIVE]

mc
Skoki narciarskie Lahti kwalifikacje [wyniki, transmisja, program]
Skoki narciarskie Lahti kwalifikacje [wyniki, transmisja, program]. Rozpoczyna się kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem, najlepsi skoczkowie będą rywalizować w fińskim Lahti. Na piątek [08.02.2019] organizatorzy zaplanowali treningi i kwalifikacje. Czy wszystkim naszym zawodnikom uda się zakwalifikować do niedzielnego konkursu? Dowiedz się śledząc naszą relację live.

Weekend w fińskim Lahti upłynie pod znakiem narciarstwa klasycznego. O pucharowe punkty będą walczyć kombinatorzy norwescy, biegacze narciarscy a także skoczkowie narciarscy. Te wszystkie zmagania będą składać się na 94. edycję Lahti Ski Games.

Polscy skoczkowie ze skocznią w Lahti mają bardzo dobre wspomnienia. To właśnie tutaj, w 2017 roku zdobyli pierwszy w naszej historii złoty medal Mistrzostw Świata w konkursie drużynowym. Ponadto brąz indywidualnie wywalczył Piotr Żyła.

Rok później, na fińskim obiekcie, konkurs Pucharu Świata w wielkim stylu wygrał Kamil Stoch. Nasz skoczek aż o 28 punktów wyprzedził zajmującego drugie miejsce Markusa Eisenbichlera.

Czy i w tym roku skocznia Salpausselce przyniesie nam szczęście? Ostatnie wyniki polskich zawodników napawają optymizmem.

Poprzedni weekend Pucharu Świata zakończył się dla nas bardzo dobrze. W niedzielę Kamil Stoch, po skoku na 227,5 m w Oberstdorfie stanął na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki (228,5 m).

Czwarty raz z rzędu zmagania w Pucharze Świata na czwartym miejscu zakończył Piotr Żyła (220,5). Jakub Wolny, który po skoku na 211,5 m zajął 6. miejsce. To najlepszy wynik w jego karierze.

PŚ Lahti skład Polski

Do Finlandii trener polskiej kadry, Stefan Horngacher zabrał sześciu zawodników:

• Kamila Stocha
  • Dawida Kubackiego
  • Piotra Żyłę
  • Jakuba Wolnego
  • Pawła Wąska
  • Macieja Kota

W kraju został Stefan Hula. Skoczek, któremu w Oberstdorfie nie udało się ani razu zakwalifikować do konkursu, próbuje na treningach odnaleźć swoją formę.

Śledź wyniki kwalifikacji na żywo

SKOKI NARCIARSKIE LAHTI KONKURS WYNIKI 08.02.2019

Upamiętnienie Mattiego Nykaenena

Organizatorzy w weekend chcą uczcić pamięć zmarłego w zeszłym tygodniu fińskiego skoczka Mattiego Nykaenena. Ma to się stać w trakcie sobotnich zawodów, pomiędzy pierwszą a drugą serią konkursu drużynowego. Przy najeździe dużej skoczni utworzone zostanie miejsce, gdzie kibice będą mogli składać znicze i kwiaty. Matti Nykaenen miał 55 lat.