MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skoki narciarskie WISŁA 2019 WYNIKI. Tande wygrywa w Wiśle, Stoch na podium! Piotr Żyła zakrwawiony po upadku [konkurs indywidualny]

Skoki Wisła 2019 wyniki
Kamil Stoch zajął 3. miejsce w konkursie indywidualnym w Wiśle
Kamil Stoch zajął 3. miejsce w konkursie indywidualnym w Wiśle Łukasz Klimaniec
Skoki narciarskie Wisła 2019 WYNIKI [niedziela, 24.11.2019]. To był konkurs rozegrany na wariackich papierach. Nie dość, że na skoczni w Wiśle karty rozdawał wiatr, to polscy kibice przeszli drogę od rozczarowania (słaba pierwsza seria) przez przerażenie (upadek Piotra Żyły) po radość z trzeciego miejsca Kamila Stocha, który na podium wskoczył z 12. miejsca. Pierwszy konkurs indywidualny PŚ w sezonie wygrał Norweg Daniel Andre Tande.

Skoki narciarskie Wisła 2019 WYNIKI na żywo. Dzisiaj konkurs indywidualny. Gdzie oglądać Puchar Świata w Wiśle? Transmisja TV, internet, stream online

WISŁA 2019: Konkurs indywidualny niedziela wyniki

 • Norweg Daniel Andre Tande wygrał w Wiśle, Kamil Stoch na podium! Drugie miejsce dla Słoweńca Anze Laniska. Polak przesunął się na trzecie miejsce z 12. lokaty. Dawid Kubacki zajął 7. pozycję, ex aequo z prowadzącym na półmetku Karlem Geigerem. Maciej Kot skończył zawody na 25. miejscu.
 • To był loteryjny i dla nas dość dramatyczny konkurs. Wiatr dawał się zawodnikom we znaki, naszym niestety również. Do finałowej serii awansowało tylko trzech naszych zawodników i to na dalekich miejscach. Kamil Stoch był 12., Dawid Kubacki 14., a Maciej Kot 21. Prowadził Niemiec Karl Geiger.
 • Wielkiego pecha miał Piotr Żyła, który zaliczył bardzo groźny upadek przy lądowaniu. Uderzył głową w zeskok, przez chwilę się nie podnosił. Zszedł o własnych siłach, ale z zakrwawioną i posiniaczoną twarzą. Skoczek z Wisły jest mocno poobijany, ale na szczęście obyło się bez urazów, które wykluczyłyby go na dłużej z rywalizacji.
 • - Nieciekawie to wyglądało, ale nic poważniejszego się na szczęście nie stało. Jest tylko mocno poobdzierany – poinformował lekarz polskiej kadry Aleksander Winiarski. - Przytomności po upadku nie stracił, można powiedzieć, że był w takim amoku, szoku. Nie za bardzo wiedział, co się stało, ale wszystko pamięta i czuje się dobrze. Będzie pod obserwacją, ale na razie nie ma sygnałów, żeby nie mógł wystartować w kolejnych zawodach.
 • Poza Żyłą do finałowej serii nie awansowali Jakub Wolny (110,5 m), Stefan Hula (106 m), Paweł Wąsek (106,5 m) i Aleksander Zniszczoł (103 m).
 • Jedną z największych ofiarą zmiennych warunków był Markus Eisenbichler. Niemiec skoczył zaledwie 73 m i został sklasyfikowany na ostatnim miejscu.

Skoki narciarskie Wisła 2019: Kamil Stoch komentuje wyniki konkursu

- Był to trudny konkurs, zwłaszcza dla jury. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło i na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Fajnie też, że w tych trudnych warunkach mogłem oddać dwa równe skoki i teraz mogę cieszyć się z miejsca na podium, bo równie dobrze można było skończyć dzisiejsze zawody poza “30”. Podczas loteryjnych warunków wszystko jest możliwe. Ten drugi skok był solidny, natomiast coś mi w nim nie zagrało, bo można było zrobić coś lepiej. W życiu bym nie przypuszczał, że skok ten da mi podium. Pierwszy skok wydawał mi się super, z niego byłem bardzo zadowolony, ale koniec końców wylądowałem poza dziesiątką - opowiadał Kamil Stoch.

Wisła 2019: upadek Piotra Żyły

Puchar Świata w Wiśle. Dramatyczny upadek Piotra Żyły

Dramatyczny wypadek Piotra Żyły na skoczni w Wiśle w czasie ...

Skoki narciarskie w Wiśle 2019 WYNIKI NA ŻYWO LIVE konkurs indywidualny niedziela

Puchar Świata w skokach: konkurs indywidualny w Wiśle NA ŻYWO, LIVE

Nowy sezon Pucharu Świata zaczął się dla Biało-Czerwonych od trzeciego miejsca w konkursie drużynowym, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. W dzisiejszych zawodach wystartuje ośmiu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Początek niedzielnych zawodów o godz. 11.30. Szczegóły transmisji TV i online poniżej.

Zakopane 2020. Kibice skoków - oni to mają fantazję! Najbard...

Puchar Świata w skokach: konkurs drużynowy w Wiśle wyniki, relacja

To był udany debiut Michala Doleżala w Pucharze Świata w roli trenera polskich skoczków, bo trudno psioczyć na trzecie miejsce w konkursie drużynowym, choć na półmetku konkursu bez trudu wyobrażaliśmy się w roli zwycięzców. Prowadziliśmy z przewagą 11,1 punktu nad Austriakami, nie mieliśmy słabych ogniw. W drugiej serii plan jednak trochę się posypał, najpierw za sprawą Piotra Żyły (117 m), który nie poradził sobie w trudnych warunkach, a potem Kamila Stocha (118), po skoku którego spadliśmy na 3. miejsce. Dawid Kubacki nie dał rady nas z niego wyrwać, wyprzedzili nas nieznacznie Norwegowie oraz Austriacy, którzy wygrali konkurs ze sporą przewagą.

- Jestem zadowolony. Czego zabrakło w finałowej serii? Szczęścia. Nie mieliśmy szczęścia do warunków - komentował na gorąco w TVP trener Michal Doleżal.

Skoki narciarskie: w niedzielę w Wiśle konkurs indywidualny

- Pierwsze koty za płoty. Na pewno wszyscy by chcieli, żebyśmy wygrali, ale podium jest podium - mówił w TVP Adam Małysz, dyrektor PZN. - Pierwsza seria bardzo fajna dla naszych, ale dzisiaj też bardzo kręcił wiatr. Nie miałeś szczęścia do warunków, to nie miałeś szans odlecieć. Na razie za wcześnie na prognozy na cały sezon. Spokojnie, w niedzielę mamy kolejny konkurs. I myślę, że będzie już zupełnie inny.

I od razu można było zacząć przed niedzielą nakręcać emocje: indywidualnie najwyższą notę w "drużynówce" miał Kubacki.

- Trzecie miejsce to pozytywny akcent na początek sezonu, dobry start. Teraz będziemy się już rozpędzać - mówił sam zainteresowany.

Skoki narciarskie Wisła 2019 TRANSMISJA NA ŻYWO. Gdzie oglądać w telewizji konkurs indywidualny, program TV

24 listopada – niedziela. KONKURS INDYWIDUALNY

 • Eurosport 1 – studio od 10.45, transmisja konkursu od 11.15. Komentatorzy: Igor Błachut, Marek Rudziński.
 • TVP Sport – studio od 10.45, transmisja konkursu od 11.30. Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny.
 • TVP 1 – studio od 11.15, transmisja od 11.30. Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny.

Skoki narciarskie Wisła 2019 TRANSMISJA W INTERNECIE. Live stream za darmo

 • Konkurs indywidualny w Wiśle będzie dostępny za darmo na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport oraz w Eurosport Player.

DAWID KUBACKI: WE WRÓŻKĘ SIĘ NIE BAWIĘ, ALE JESTEM DOBRZE PRZYGOTOWANY SEZONU

Puchar Świata Wisła 2019 - zapowiedź sezonu

Tak mocna, na papierze, polska reprezentacja w skokach narciarskich jeszcze nie była. Na listę startową Pucharu Świata w Wiśle wpisaliśmy jednego gwiazdę ostatniej dekady Kamila Stocha, mistrza świata z ubiegłego sezonu Dawida Kubackiego, czwartego zawodnika klasyfikacji generalnej Piotra Żyłę, Macieja Kota, który potrafił wygrywać pojedyncze zawody PŚ, utytułowanego drużynowo Stefana Hulę oraz grupę utalentowanych zawodników z Jakubem Wolnym na czele.

MICHAL DOLEŻAL, TRENER POLSKICH SKOCZKÓW: NOWE BUTY TO REWOLUCJA

- Tyle statystyka, bo pod względem wyników z poprzednich lat wygląda to rzeczywiście imponująco. Mam jednak nadzieję, że w tym sezonie będzie jeszcze lepiej – podkreślał Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego. I dodawał przed inauguracją PŚ w Wiśle na skoczni swojego imienia: - Jestem spokojny o formę chłopaków.

Skoki w Wiśle: wyniki kwalifikacji

Wyniki piątkowych kwalifikacji z tym ostatnim zdaniem nie zgrały się zbyt dobrze, ale to były dopiero przedbiegi. Dodatkowo – dla zawodników z kadry A to były pierwsze skoki na śniegu w tym sezonie.

- I można się dziwić, bo przecież dla nas to nie pierwszyzna, ale faktycznie bardziej koncentrowałem się na tym, jak bezpiecznie podejść do lądowania niż na samych skokach. Nie do końca więc było, tak jakbym chciał, ale prawdziwa praca nad skokami będzie w kolejny dzień - tłumaczył przed kamerą Eurosportu Dawid Kubacki.

Akurat skoczek z Szaflar jako jedyny z Biało-Czerwonych wylądował w pierwszej „10” kwalifikacji (7. lokata ex aequo z Peterem Prevcem). Poza tym: Kamil Stoch był 11., Jakub Wolny 19., Piotr Żyła 21., Maciej Kot 26., Stefan Hula 28., Paweł Wąsek 41., a Aleksander Zniszczoł 46.

Skoki narciarskie Wisła 2019 na żywo

- Nie pokazaliśmy tego poziomu, co na treningach, ale w zawodach powinno być już dobrze – uspokajał trener Polaków Michal Doleżal. - Na pewno jednak przeanalizujemy wszystkie skoki, bo mimo wszystko powinny wyglądać lepiej.

Transmisja TV z Pucharu Świata w skokach w Wiśle będzie dostępna w TVP 1, TVP Sport oraz w Eurosporcie 1

Skoki narciarskie Wisła 2019 TRANSMISJA NA ŻYWO. Gdzie oglądać w telewizji konkurs drużynowy i indywidualny, program TV

23 listopada – sobota. KONKURS DRUŻYNOWY

 • Eurosport 1 – transmisja od 15.50. Komentatorzy: Igor Błachut, Marek Rudziński.
 • TVP Sport – studio od 15.05, transmisja kwalifikacji od 15.50. Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny.
 • TVP 1 – transmisja od 15.50. Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny.

24 listopada – niedziela. KONKURS INDYWIDUALNY

 • Eurosport 1 – transmisja od 10.45, transmisja konkursu od 11.15. Komentatorzy: Igor Błachut, Marek Rudziński.
 • TVP Sport – studio od 10.45, transmisja konkursu od 11.30. Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny.
 • TVP 1 – studio od 11.15, transmisja od 11.30. Komentatorzy: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny.

Skoki narciarskie Wisła 2019 TRANSMISJA W INTERNECIE. Live stream za darmo

 • Konkursy w Wiśle będą dostępne za darmo na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport oraz w Eurosport Player.

Wisła 2019. Kamil Stoch: Jako cała kadra wszystko mamy poukładane i na najwyższym poziomie. Mamy też najlepszy sztab szkoleniowy, jaki możemy mieć

Skoki narciarskie: program Pucharu Świata w Wiśle, o której zawody

 • 15.00 - seria próbna
 • 16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

24 listopada - niedziela

 • 10.30 - seria próbna
 • 11.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego
Izabela Podolec i Apoloniusz Tajner zostali rodzicami.

Apoloniusz Tajner został ojcem! A 65-letni prezes PZN jest j...

Skład Polaków na Puchar Świata w Wiśle

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Adam Niżnik.

Skoki narciarskie Wisła 2019: gdzie oglądać na żywo w telewizji i internecie? Kto transmituje skoki?

Skoki w Wiśle: dzisiaj konkurs indywidualny. O której? Początek o godz. 11.30. U nas wyniki na żywo, relacja live

Sportowy24.pl w Małopolsce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna