Skończyli sezon na 10 miejscu

M. Kruk/ opr. Wasyl
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej II ligi Tur Basket przegrał 71:87 z Gimbasket Przemyśl

Ostatnia 22 kolejka II ligi koszykówki mężczyzn grupy B nie miała już wpływu na to, czy koszykarze KKS Tur Basket Bielsk Podlaski będą grać w rozgrywkach play-off czy nie. Wynik ostatniego wyjazdowego spotkania przeciwko MCS Gimbasket 2 Przemyśl miał znaczenie, na którym miejscu Tur zakończy rozgrywki sezonu zasadniczego.

Dla bielszczan punkty zdobywała dwójka doświadczonych graczy Tura: Kuczyński-Zabielski. Swoje dołożył Patryk Bajtus, a po pięciu minutach gry było 11:11. Punktowa inicjatywa należała jednak do gospodarzy. Tur nie był w stanie zatrzymać najskuteczniejszego Grzegorza Płocicę, którego wspierali Mikołajko, czy Stefanowicz. Po pierwszej kwarcie miejscowi prowadzili 18:14.

W drugiej odsłonie Tur pokazał charakter. Nie dał się gospodarzom na rozpędzenie się i trafiał w kluczowych momentach. Indywidualne konto powiększała trójka zawodników wsparta Maciejem Bębęńcem. Po jednym z rzutów wolnych zrobiło się 21:20 dla Tura. Druga kwarta zakończyła się remisem 21:21, dzięki skutecznej grze gości z rzutów wolnych. Po zmianie stron punktowa inicjatywa nadal należała do gospodarzy. Za Turem przemawiał fakt, że udało się wymusić szybko cztery przewinienia miejscowych. Łatwe punkty z linii rzutów wolnych zdobywali: Patryk Bajtus, Maciej Bębeniec, czy Łukasz Kuczyński. Tur nie był w stanie jednak powstrzymać Grzegorza Płocicę oraz braci Majka. Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili 61:54. Sił, charakteru i umiejętności wystarczyło tylko przez 30 minut gry. W czwartej odsłonie koszykarze z Przemyśla zaprezentowali ofensywną i skuteczną koszykówkę. Oddawali wiele celnych rzutów, a najskuteczniejszy Płocica pokazał też, że i za trzy potrafi rzucić. Przemyśl nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski przegrał 71:87, ale zachował 10 miejsce w ligowej tabeli przed kluczowymi meczami w walce o utrzymanie się w drugiej lidze.

22 kolejka II ligi grupy B
MCS Daniel Gmibasket 2
Przemyśl - KKS Tur Basket
87:71 (18:14; 21:21; 22:19; 16:17)

Punkty dla Tura: Kuczyński 19 1x3 (17zb, 1as, 3s 2p, 1b), Bajtus 18 (8zb, 3s, 1p), Zabielski 13 (6zb, 5as, 2s), Mac. Bębeniec 9 (2zb, 1as, 7s), Dmitruk 8 2x3 (2zb, 1as, 4s, 1p), Bartoszewicz 4 (3zb, 1s)oraz Zdaowicz 0 (1zb, 3s)