Śląsk Wrocław - Jagiellonia 2:2. Trener Maciej Stolarczyk: Szanujemy ten punkt

Wojciech Konończuk
Trener Maciej Stolarczyk podkreśla, że oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko
Trener Maciej Stolarczyk podkreśla, że oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko jagiellonia.pl
Z remisu 2:2 w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Jagiellonia bardziej zadowolony był trener białostockiego zespołu Maciej Stolarczyk. Szkoleniowiec gospodarzy Ivan Djurdjević był raczej rozczarowany wynikiem.

Oto, co do powiedzenia na pomeczowej konferencji prasowej mieli szkoleniowcy obu zespołów.

MACIEJ STOLARCZYK (Jagiellonia): Oba zespoły stworzyły dobre widowisko, które było okraszone czterema bramkami oraz dużą liczbą sytuacji. Nie oznacza to, że trenerzy są z tego zadowoleni. Nie ustrzegliśmy się błędów, po których straciliśmy bramki oraz takich, po których rywale mieli swoje okazje. Kończyliśmy mecz w trudnych warunkach, grając w dziesiątkę. Było to dla nas niesprzyjające. Przyjechaliśmy tutaj zwyciężyć, ale szanujemy ten punkt, ponieważ został wywalczony w bardzo trudnych okolicznościach. Przez pewien fragment meczu przegrywaliśmy, musieliśmy gonić wynik.

IVAN DJURDJEVIĆ (Śląsk): Po pucharowym zwycięstwie z Lechem Poznań chcieliśmy zagrać dobry mecz i nie spocząć na laurach, nie podejść zbyt luźno do tego spotkania, co zdarzało się w przeszłości. Od samego początku byliśmy bardzo dobrze zorganizowani. Widzieliśmy agresywny Śląsk, zarówno z piłką jak i bez piłki. Zagrażaliśmy bramce Jagiellonii, mieliśmy inicjatywę. Przez całą pierwszą połowę dominowaliśmy, a Jagiellonia nie stwarzała sobie okazji, nie miała strzałów czy stałych fragmentów gry. Bramkę straciliśmy przypadkowo, po indywidualnym błędzie w rozegraniu.
Po raz kolejny pokazaliśmy to, na czym nam bardzo zależy, czyli odpowiednią reakcję po stracie bramki, ponieważ przed przerwą wyrównaliśmy. Po zmianie stron było kilka minut dekoncentracji, ale potem zaczęliśmy grać tak, jak w pierwszej połowie.