Ślepsk krok bliżej I ligi!

Kielce. Siatkarze augustowskiego Ślepska wygrali dziś z Rośkiem Syców 3:2.

Mecz augustowian z Rośkiem otwierał turniej mistrzów II ligi w Kielcach. Od razu emocji było aż nadmiar. Po trzech zaciętych setach 2:1 prowadzili rywale. Dopiero w czwartej partii jedna z drużyn - ta z Augustowa - od początku uzyskała wyraźną przewagę. Podopieczni Adama Aleksandrowicza szybko objęli prowadzenie 13:6 i łatwo zwyciężyli do 16.

O tym, kto zdobędzie pierwsze dwa punkty turnieju decydował tie-break (obowiązuje "stara" punktacja, a więc niezależnie od rozmiarów zwycięstwa 2 pkt za wygraną, 1 pkt za porażkę). Zaczął się nieźle, bo to Ślepsk wyszedł na prowadzenie 5:3. Drużyny zmieniały strony już przy stanie 8:4. Nic nie mogło odebrać augustowianom wygranej. Set zakończył się wynikiem 15:9.

W drugim wieczornym spotkaniu w piątek gospodarze imprezy - Fart Kielce wygrał z Jokerem Piła 3:2 (23:25; 21:25; 25:18; 25:14; 15:12).

Dwie najlepsze ekipy zawodów awansują do I ligi. Dwie pozostałe zagrają w turnieju barażowym 1-3 maja w Jaworznie, w którym udział wezmą także broniący się przed spadkiem pierwszoligowcy: miejscowy MCKiS oraz Gwardia Wrocław.

W sobotę Ślepsk gra z Jokerem, mecz z Fartem czeka go w niedzielę.

Ślepsk Augustów - Rosiek Syców 3:2 (25:22, 23:25, 23:25, 25:16, 15:9)