Ślepsk odprawia Stal Nysa

Na zdjęciu Kamil Skrzypkowski
Na zdjęciu Kamil Skrzypkowski W. Drażba
Ślepsk Suwałki wygrał przełożone z soboty spotkanie ze Stalą AZS Nysa 3:2.

Nasz pierwszoligowiec stoczył swoją kolejną pięciosetówkę. Goście to jedna z lepszych drużyn tego sezonu i twardo walczyli o zwycięstwo.

Ślepsk, co prawda, zaliczył przestój w połowie pierwszego seta (było 15:15, skończyło się 17:25), ale w kolejnych dwóch odsłonach dominował. Trzech punktów nie udało się zdobyć, bo w czwartej partii nysanie szybko odskoczyli i, mimo pogoni suwalczan, dowieźli przewagę do końca.

W emocjonującym tie-breaku gospodarze jako pierwsi uciekli na dwa punkty (6:4). Potem na trzy (10:7), a po zagrywce Michała Stępnia na cztery (13:9). Systematycznie budowana przewaga się utrzymała i suwalczanie mogli cieszyć się z cennego zwycięstwa dającego do tabeli dwa "oczka". W niej po I rundzie fazy zasadniczej zajmują 6. miejsce.

Już w piątek początek rewanżów - podopieczni Adama Aleksandrowicza zagrają u siebie z sąsiadem z tabeli MOS-em Będzin, który wyprzedza Ślepsk różnicą jednego seta.

Ślepsk Suwałki - Stal AZS Nysa 3:2 (17:25, 25:21, 25:18, 22:25, 15:11)
Ślepsk: Skrzypkowski, Rudzewicz, Jurkojć, Górski, Stępień, Radomski, Dembiec (libero) oraz Szewczyk, Wasilewski.