Ślepsk Suwałki z kompletem punktów

(miłk)
Archiwum
Suwałki. Suwalscy siatkarze mieli jasny plan, pokonać zajmującego dalekie miejsce w I lidze Energetyka Jaworzno za trzy punkty.

Suwalczanie dobrze zaczęli mecz. W pierwszym secie prowadzili nawet ośmioma punktami. Pogubili się nieco przy stanie 22:16 tracąc cztery "oczka" z rzędu. W tym czasie trener Adam Aleksandrowicz dwa razy poprosił o przerwę. Druga dała skutek i gospodarze wygrali do 22.

Choć kolejny set był bardziej wyrównany, to Ślepsk zwyciężył wyżej, do 20. Wyrównany, bo suwalczanie dopiero przy stanie 14:16 zdobyli serię punktów i powoli powiększali przewagę.

Zacięta trzecia odsłona rozstrzygnęła się w samej końcówce. Przy stanie 20:20 dwie kontry skończyli Łukasz Kaczorowski i Sebastian Wójcik. Co prawda goście obronili dwa meczbole, ale przy trzecim Wójcik obił blok rywali. Ślepsk, choć nie był to spacerek, zdobył komplet trzech punktów.

Ślepsk Suwałki - Energetyk Jaworzno 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)
Ślepsk: Malczewski, Krzysiek, Rakickas, Rudzewicz, Skrzypkowski, Wójcik, Łuczka (libero) oraz Jurkojć, Kaczorowski.