Słowik antybohaterem. Jaga przegrywa z Koroną 1:4!

(mark)
Trener Piotr Stokowiec ma teraz nad czym myśleć. Jagiellonia
Trener Piotr Stokowiec ma teraz nad czym myśleć. Jagiellonia x-news
Jagiellonia przegrała w piątek z Koroną Kielce 1:4 w meczu T-Mobile Ekstraklasy.
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 4:1

Podopieczni trenera Piotra Stokowca w pierwszej połowie byli stroną przeważającą i jako pierwsi zdobyli gola. W 37. minucie idealną piłkę za plecy obrońców Korony posłał Dani Quintana. Doszedł do niej Dawid Plizga, idealnie przyjął i posłał do siatki obok Zbigniewa Małkowskiego.

Niestety, radość Jagiellonii nie trwała długo. Dwie minuty później padło wyrównanie po fatalnym błędzie nasze bramkarza. Tomasz Lisowski dośrodkował mocno w pole bramkowe Jagielloniii. Słowik wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi nadbiegającego Przemysława Trytki. Napastnik Korony z bliska wpakował piłkę do siatki Jagi.

Niestety, druga połowa należała tylko do gospodarzy. Już w 54 minucie Trytko technicznym strzałem po dośrodkowaniu Serhija Pylypczuka po raz drugi pokonał Słowika. W 60 minucie Ukrainiec wykorzystał idealne dośrodkowanie Pawła Golańskiego i było już 3:1. W 82 minucie mecz dla Jagiellonii właściwie się już zakończył Słowik sfaulował w polu karnym Daniela Gołębiewskiego za co otrzymał czerwoną kartkę. Rzut karny na czwartego gola dla Korony zamienił Jacek Kiełb.

Korona - Jagiellonia 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 - Plizga 37, 1:1 - Trytko 39, 2:1 - Trytko 54, 3:1 - Pylypczuk 60, 4:1 - Kiełb 82 z karnego.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Kamil Sylwestrzak, Tomasz Lisowski - Vanja Marković, Vlastimir Jovanović, Serhij Pylypczuk (83. Maciej Korzym), Paweł Sobolewski, Michał Janota (68. Michał Janota) - Przemysław Trytko (75. Daniel Gołębiewski)

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Jakub Tosik, Ugo Ukah, Michał Pazdan, Alexis Norambuena - Maciej Gajos, Adam Dźwigała (72. Mateusz Piątkowski),, Daniel Quintana, Nika Dzalamidze (57 Bekim Balaj), Jan Pawłowski - Dawid Plizga (82. Krzysztob Baran)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Czerwona Kartka. Słowik (78, Jagiellonia).

Żółte kartki: Marković (Korona); Dzalamidze, Quintana (Jagiellonia)