Sparingi III-ligowców. Dwie różne połowy ŁKS 1926 Łomża

kgol
2016-05-28 wysokie mazowieckie ruch lks lomza  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2016-05-28 wysokie mazowieckie ruch lks lomza fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
W pierwszym sparingu podczas zimowych przygotowań do wiosennej części sezonu trzeciej ligi, ŁKS 1926 Łomża przegrał 2:3 z czwartoligowym Zniczem Biała Piska.

Spotkanie miało niecodzienny przebieg. Goście z nawiązką odrobili bowiem dwubramkową stratę z pierwszej połowy.

- Był to dla nas pierwszy mecz po przerwie zimowej, więc wynik nie był tutaj najważniejszy - mówi Waldemar Antolak, kierownik ŁKS.

Do przerwy gra z obu stron była raczej chaotyczna, ale trochę lepiej w takich warunkach czuli się biało-czerwoni, którzy po golach Marcina Świderskiego i Michała Sadowskiego prowadzili 2:0.

Po zmianie stron obraz gry jednak uległ zmianie. Być może na taki stan rzeczy wpływ miał fakt, że Krzysztof Ogrodziński na drugą połowę posłał do gry głównie młodzież.

Goście osiągnęli przewagę, którą szybko zamienili na gole.

- Mimo wyniku uważam, że sparing był wartościowy. Mieliśmy okazję dać szansę występu kilku juniorom, którzy możliwe, że będą nas wspierać już w rundzie wiosennej - wyjaśnia Antolak.

Zespół z województwa podlaskiego testował dwóch zawodników. Wypadli blado.

- Po tym występie nie mają większych szans na angaż w naszym klubie - dorzuca Antolak.

ŁKS 1926 Łomża - Znicz Biała Piska 2:3 (2:0). Bramki dla ŁKS: Świderski, Sadowski.