Sparingi regionalnych drużyn. Remis rezerw Jagiellonii z Wigrami Suwałki

Jagiellonia II Białystok - Wigry Suwałki 1:1
Jagiellonia II Białystok - Wigry Suwałki 1:1 Wojciech Wojtkielewicz
120 minut trwał sparing drugoligowych Wigier Suwałki z trzecioligową drużyną rezerw Jagiellonii. Padły zaledwie dwa gole, a mecz rozegrany w hali pneumatycznej przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku, zakończył się remisem 1:1. Grano też na innych boiskach na Podlasiu.

Sparingowe spotkanie Wigier Suwałki z Jagiellonią II Białystok trwało 120 minut i było podzielone na cztery trzydziestominutowe kwarty. Pierwsze trzy kwarty nie przyniosły większych emocji, a groźnych sytuacji podbramkowych było niewiele, stąd też bramkarze obu drużyn byli praktycznie bezrobotni.

Ciekawiej zrobiło się w ostatnich 30 minutach. Najpierw zaatakowała Jagiellonia. Jakub Jarmołowicz zagrał wzdłuż bramki Wigier, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Michał Samborski. Później swoją szansę miały Wigry Suwałki. Strzelali Japończyk Kosei Iwaio i Patryk Mularczyk, ale piłka przechodziła obok słupków bramki rezerw Jagiellonii.

W 113 minucie Patryk Mularczyk już nie pomylił się i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Po stracie gola Jagiellończycy ruszyli do ataku i pięć minut później, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, Miłosz Skowronek wepchnął piłkę do siatki.

Zadowolony po sparingu był nowy trener Jagiellonii II Adrian Siemieniec. - To było bardzo dobre przetarcie i doświadczenie dla naszej młodzieży - powiedział klubowej telewizji Jaga TV szkoleniowiec Jagiellonii II. - Może dla kibica pierwsze trzy kwarty nie były zbyt ciekawe, ale nie dla trenera. Mieliśmy bardzo fajne momenty, widać , że piłkarze robią postępy w grze. To był pierwszy poważny egzamin z drugoligowcem przed ligą po naszej miesięcznej pracy - dodał trener rezerw Jagi.

Jagiellonia II Białystok – Wigry Suwałki 1:1 (0:0, 0:0, 0:0)
Bramki: 0:1 Mularczyk 113, 1:1 Skowronek

Jagiellonia II: Abramowicz (61. Dziekoński) – Pankiewicz (31. Wasilewski; 61. Jarmołowicz), Majsterek (31. Płoszkiewicz; 61. Bernatowicz), Dyszy (61. Majsterek, 91. Płoszkiewicz), Czerech (61. Skowronek), Huczko (61. Pankiewicz; 104. Huczko) – Wiktoruk (61. Stawiarz), Mościcki (61. Cichocki), Bayer (61. Żabiuk), Surzyn (61. Twarowski; 91. Zyśk) – Twarowski (31. Zyśk; 61. Samborski)
Wigry: Zoch – Gvozdenović (91. Ozga), Ozga (61. Prętnik), Lewandowski (91. Bogusławski), Bogusławski (61. Kozłowski; 91. Kunicki), Brito (91. Mularczyk) – Sowiński (61. Kubrak), Łabojko (61. Babiarz), Mularczyk (61. Caetano), Rybicki (61. Gojko) – Lewandowski (61. Iwao).

Olimpia Zambrów - Orlęta Radzyń Podlaski 9:0 (4:0)
Bramki: Kamil Zalewski 5 (39, 41, 77, 79, 82), Jakub Jakimiuk 2 (36, 82), Karol Mackiewicz (28)
Olimpia: Gralik (46. Maksymowicz) - Gołaszewski (46. Wyszomierski), Radecki (46. Łapiński), Paczkowski (68. Kalinowski), zawodnik testowany (46. Dawidowicz), Malinowski (61. Ciborowski), Gużewski, Jakimiuk (46. zawodnik testowany), Kalinowski (46.Korotkiewicz), Mackiewicz (68 Jakimiuk), Zalewski.

ŁKS 1926 Łomża - Wissa Szczuczyn 3:2 (0:2).
Bramki: Antonowicz, Maćkowski, Zenek - Kosikowski, Tercjak.

ŁKS 1926 Łomża - Puszcza Hajnówka 10:0 (6:0)

Czarni Olecko - Warmia Grajewo 0:9 (0:5)
Bramki: 0:1 Dawid Kondratowicz 3, 0:2 Mateusz Tuzinowski 19, 0:3 Filip Chmielewski 34, 0:4 Dawid Kondratowicz 35, 0:5 Dawid Kondratowicz 38, 0:6 Igor Duchnowski 65, 0:7 Bartosz Bukowski 78, 0:8 Damian Węgrzyn 86, 0:9 Kacper Śleszyński 87.
Warmia (I połowa): Sobolewski - Śleszyński, Edison, Tuzinowski, Nikolaichuk - Wójcicki, Kossyk, Chmielewski, zawodnik testowany - Kondratowicz, Tuttas
Warmia (II połowa): Święciński - Wileński, Mazurek, Maliszewski, Krupa - Węgrzyn, zawodnik testowany (70' Nikolaichuk), Chmielewski (70' Śleszyński), Marczykowski - Bukowski, Duchnowski.

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Grabówka 3:1
Bramki dla Ruchu: Jackiewicz, Brokowski i Skibko.