Sport > Wielkie emocje. Żubry wygrały w końcówce 64:59!

mark

Znowu były wielkie emocje w Białymstoku zakończone happy-endem, czyli zwycięstwem koszykarzy Żubrów Białystok. Podopieczni trenera Marka Kubiaka pokonali w pierwszoligowym meczu Sokół Łańcut 64:59 (9:13, 15:14, 18:19, 22:13)
Rywale prowadzili niemal przez cały mecz. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich trzech minutach. Na 2 minuty i 57 sekundy przed końcem Żubry przegrywały 48:55. I wtedy ich determinacja w obronie oraz fantastyczna skuteczność w rzutach za trzy punkty Kamila Zakrzewskiego odwróciła losy meczu. Po kolei: Misiewicz trafił jednego z dwóch osobistych, Jagoda zdobył dwa punkty, Zakrzewski dwukrotnie rzucił za 3 punkty i na 1.21 przed ostatnią syreną gospodarze wygrywali 57:55. W ostatnich fragmentach gry Żubry nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa.
- W końcówce pokazaliśmy, że jesteśmy silni psychicznie. Wykorzystaliśmy nasze najmocniejsze strony, czyli grę na obwodzie - powiedział portalowi wspolczesna.pl rozgrywający Żubrów Piotr Jagoda.
Żubry: Jagoda 8. Busz 11, Zakrzewski 10 (2x3), Misiewicz 12 (1x3), Kulikowski 10 oraz Kujawa 13 (3x3), Brzozowski, Konare, Rapucha, Zabielski.