Sport > Zawrót głowy w Wiedniu. Lech przegrał 1:2.

Redakcja

W pierwszym dzisiejszym meczu z udziałem polskiej drużyny w Pucharze UEFA Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Austrią Wiedeń 1:2 (0:0). Wszystkie bramki padły po strzałach z głowy i po stałych fragmentach gry. Najpierw prowadzenie dla Austrii zdobył Schiemer, który główkował po rzucie rożnym. Była to 64 minuta. Gospodarze cieszyli się tylko minutę. Po rzucie wolnym wyrównanie dla Lecha zdobył "główką" Peruwiańczyk Rengifo. W 72 minucie Austria Wiedeń nie wykorzystała rzutu karnego. W poprzeczkę strzelił Okotie. Niestety, 4 minuty później (76) Schiemer raz jeszcze uderzeniem z głowy, po rzucie wolnym pokonał Kotorowskiego i Austria Wiedeń pokonała Lecha Poznań 2:1. Rewanż za 2 tygodnie w Poznaniu.
W drugim dzisiejszym meczu Pucharzu UEFA Wisła Kraków gra w Londynie z Tottenham Hotspur. Jest 20 minuta i remis 0:0. (mark)