Sport > Żubry pokonane przez Stal 66:71

Redakcja

Koszykarze Żubrów Białystok przegrali w hali ZSR na Dojlidach ze Stalą Stalowa Wola 66:71 (17:21, 19:16, 15:17, 15:17) w meczu 2. kolejki I ligi.
Punkty zdobyli: Żubry: Bet 2, Kujawa 6, Zakrzewski 14, Misiewicz 19, Konare 5 oraz Kulikowski 7, Brzozowski, Rapucha, Jagoda 13, Zabielski, Busz.
Stal: Szpyrka 14, Partyka 9, Czerwonka 10, Ucinek 11, Lisewski 2 oraz Sobiło 8, Szczepaniak 17, Wołoszyn.
Widzów: 300.
W III kwarcie białostoczanie prowadzili siedmioma punktami 45:38, gdy celną "trójką" popisał się Tomasz Kujawa. Niestety, w 25 minucie młodzieżowiec Adam Bet po raz drugi umyślnie sfaulował koszykarza Stali, a takie niesportowe zachowanie karane jest wykluczeniem zawodnika z dalszej gry. Trener Marek Kubiak musiał zmienić ustawienie na boisku wpuszczając do gry rozgrywającego Piotra Jagodę, a Beta w roli młodzieżowca zastąpił Artur Busz. Niestety, ta sytuacja rozbiła naszych koszykarzy, którzy ten fragment gry przegrali 0:14 i goście prowadzili w 28 minucie 52:45.
Jeszcze w IV kwarcie (34 minuta) Rafał Kulikowski wyprowadził Żubry na prowadzenie 59:58. "Katem" białostoczan okazał się doświadczony Bartłomiej Szczepaniak, który w kluczowych momentach trafiał do kosza gospodarzy, przesądzając o zwycięstwie Stali 71:66. (mark).