Stal Mielec - AZS Białystok 2:3. Dwa punkty w dziwnym meczu dla białostoczanek!

Mielec. Rozbity przez kontuzje białostocki zespół nieoczekiwanie triumfował w Mielcu i zdobył cenne dwa punkty.

W tym meczu było naprawdę wszystko. Niesamowicie zacięty pierwszy set, dwie następne partie, w których jedna drużyna - nasza - praktycznie nie istniała. A potem niezwykły zwrot akcji i zwycięstwo AZS-u 3:2. Podopieczne Wiesława Czai zagrały bez niedawno kontuzjowanej kapitan Joanny Szeszko.

Białostoczanki wygrały pierwszą odsłonę. Ze stanu 19:22 wyszły na prowadzenie 24:22 po czym zmarnowały dwa setbole. Seria piłek setowych z obu stron zakończyła się dla nas szczęśliwie - akademiczki triumfowały do 33.

Kolejne dwie partie padły bardzo łatwym łupem rywalek, ale potem AZS wrócił do walki. Pewnie wygrał czwartego i piątego seta. Pierwszy tytuł MVP w PlusLidze otrzymała Rosjanka Anna Klimakowa. Ważne punkty zdobywały m. in. rezerwowe: Małgorzata Właszczuk (4), a także siatkarki z Trynidadu i Tobago - Sinead Jack i Channon Thompson (w sumie 9).

Stal Mielec - AZS Białystok 2:3 (33:35, 25:13, 25:13, 21:25, 9:15)
Stal: Pycia (13 pkt), Kwiatkowska (20), Sadowska (18), Koczorowska (16), Wilk (5), Ściurka (5), Durajczyk (libero) oraz Gierak (2), Wilk (1), Szpak.
AZS Białystok: Godos (3 pkt), Kuczyńska (12), Kruk (11), Martin (2), Klimakova (21), Muresan (8), Saad (libero) oraz Właszczuk (4), Możdżeń, Thompson (3), Jack (6).

Pozostałe wyniki 6. kolejki: TPS Rumia - Gwardia Wrocław 0:3 (21:25, 21:25, 22:25), Aluprof Bielsko-Biała - Trefl Sopot 3:0 (25:19, 25:12, 25:21), MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:21, 25:21). Mecz Muszynianka Muszyna - Centrostal Bydgoszcz przełożono na 19.01.

1. Aluprof 6 15 15:6
2. Muszynianka 5 14 15:3
3. Trefl 5 11 12:5
4. Centrostal 5 9 10:9
5. MKS D. Górnicza 6 9 11:10
6. Stal 5 7 9:10
7. Budowlani 6 7 9:13
8. AZS Białystok 5 5 7:11