Stepaniuk - 4. w Niemczech, Rostkowska - 9. w Holandii

Kamila Stepaniuk skoczyła w Rehlingen 1,88 metra
Kamila Stepaniuk skoczyła w Rehlingen 1,88 metra B. Maleszewska
Rehlingen, Hengelo. Dwie czołowe lekkoatletki z województwa podlaskiego startowały w zagranicznych mityngach.

Nasza olimpijka, Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) była 9. na 800 metrów w Hengelo. Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok) zajęła natomiast 4. miejsce w skoku wzwyż w Rehlingen.

W holenderskim Hengelo Rostkowska pobiegła w czasie 2,02,64. Dystans 800 metrów wygrała Maryam Yusuf Jamal z Bahrajnu z wynikiem 1.59,98.
W Niemczech, w Rehlingen cztery zawodniczki uzyskały rezultat 1,88. Stepaniuk zajęła 4. pozycję, bo miała więcej zrzutek w konkursie.