Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczuczyn. Zbliża się kres kotłowni na węgiel. W mieście powstanie gazociąg

Paula Gałązka
Wojciech Jakubicz
Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podjął decyzję o przystąpieniu do gazyfikacji miasta. - To rewelacyjna informacja dla naszego miasta - cieszy się burmistrz Artur Kuczyński.

Prace nad siecią gazowniczą na terenie Szczuczyna trwają od dwóch lat. Pierwsze analizy nie był zadowalające, dopiero w ub.r. Narodowa Agencja Poszanowania Energii wykazała jednoznaczne korzyści wynikające z przejścia z kotłowni olejowych lub węglowych na zasilane gazem ziemnym.

Pod koniec listopada ub.r. w urzędzie miejskim odbyło się spotkanie z mieszkańcami, dotyczące budowy sieci gazowej. Wcześniej zaś pracownicy magistratu poprzez ankiety badali zainteresowanie tym projektem.

Pod koniec lutego br. okazało się, że Polska Spółka Gazownictwa podjęła decyzję o przystąpieniu do realizacji zadania „Gazyfikacja Szczuczyna”. Pracownicy są w trakcie opracowywania dokumentacji, która pozwoli na ogłoszenie zamówienia na budowę gazociągu. Inwestycja będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Przetarg, w ramach którego wyłoniony zostanie wykonawca, ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

- Już wiemy, że w pierwszym etapie powstanie ponad dziewięć kilometrów gazociągu - zdradza burmistrz Artur Kuczyński. Stacja gazowa zostanie zlokalizowana w Strefie Przemysłowej. Samorząd działkę pod tę inwestycję wydzierżawi Polskiej Spółce Gazownictwa. Gaz w całym mieście ma popłynąć do 2020 r.

- Jestem naprawdę szczęśliwy, bo kolejny raz ciężka praca przynosi rezultaty - dodaje Kuczyński.

ZOBACZ TAKŻE

Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 6.03.2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna