Uczestnicy 9. już edycji "Rolnik szuka żony" są młodzi. Najstarszy z ośmiorga kandydatów na uczestników ma 41 lat. Piątka z tych osób, która otrzyma najwięcej listów, znajdzie się w programie i będzie miała okazję poznać autorów i autorki listów. Odcinki z ich udziałem będą emitowane w TVP od września. Kandydaci na mężów i kandydatki na żony rolników muszą liczyć się z przeprowadzką na wieś, do ich gospodarstw. Czym zajmują się bohaterowie odcinka zerowego 9. edycji?
Takie gospodarstwa prowadzą uczestnicy 9. edycji Rolnik szuka żony
Katarzyna ma 37 lat, mieszka w województwie zachodniopomorskim. Prowadzi ośrodek jeździecki, którego stworzenie było jej największym marzeniem. Jak podają producenci programu, przez długi czas była trenerką kadry narodowej, ma także na swoim koncie kilka medali mistrzostw Polski oraz udziały w mistrzostwach Europy i pucharach świata.
Jej ośrodek to 60 koni, głównie sportowe. Katarzyna nie wymaga, aby jej przyszły partner orientował się w branży jeździeckiej, ważne, żeby lubił zwierzęta i miał dobre serce.
Klaudia mówi w odcinku zerowym, że ma 25 lat i jest gotowa na założenie rodziny. Pracuje w 21-hektarowym gospodarstwie na terenie województwa podlaskiego. Głównie zajmuje się uprawą kukurydzy. Prowadzi też własną plantację świerków i rozwija hodowlę kur niosek. Z rodzicami zajmują się uprawą łubinu oraz prowadzą sklep spożywczy. Klaudia szuka osoby, która będzie gotowa przeprowadzić się do niej z pełną świadomością tego, czym jest życie na wsi.
Krzysztof ma 33 lata i pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. Prowadzi tu 35-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w hodowli krów mlecznych rasy holsztyńsko-fryzyjskiej oraz uprawach roślinnych:
- pszenicy,
- pszenżyta,
- kukurydzy.
Poza rolnictwem interesują go szybkie samochody i sporty walki. Chciałby spotkać kobietę, dla której rolnictwo nie będzie żadną przeszkodą.
Tomasz K. w sierpniu skończy 24 lata. To młody rolnik z województwa świętokrzyskiego. Z bratem i rodzicami prowadzi 56-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej, w tym m.in.:
- pszenicy,
- jęczmienia,
- maku,
- konopi siewnych.
Od małego rodzice zaszczepili w nim pracę w rolnictwie.
W przyszłości chce pozostać żoną oraz dziećmi w rodzinnej miejscowości, w której będzie rozwijał gospodarstwo oraz rodzinną firmę.
Michał ma 23 lata i jest rolnikiem z województwa podlaskiego. Wraz z rodzicami gospodarują na 130 hektarach. Główną gałęzią gospodarstwa jest hodowla krów mlecznych, których posiadają ok. 150 sztuk. Hodują również konie ciężkie – zimnokrwiste. Z początku nie chciał wiązać przyszłości z rolnictwem, finalnie jednak skończył szkołę średnią o profilu rolniczym.
Gospodarstwa w programie Rolnik szuka żony 9
Drugim rolnikiem z Kujawsko-Pomorskiego jest w 9. edycji "Rolnik szuka żony" Tomasz R. Ma 41 lat i prowadzi 35-hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka i bydła opasowego. Tak opisują go producenci programu: "Pasję do rolnictwa ma we krwi i tylko z tym wiąże swoją przyszłość. Interesuje się mechanizacją w rolnictwie, a znajomi mówią o nim, że jest „złotą rączką” i potrafi wszystko naprawić".
Mateusz ma 28 lat i pochodzi z województwa wielkopolskiego. Działa zawodowo na ponad 30-hektarowym gospodarstwie, które zamieszkuje m.in. ok. 600 kóz. Nigdy nie wyobrażał sobie życia poza rolnictwem.
Tomasz W. ma 32 lata, Prowadzi spore gospodarstwo sadownicze**na Mazowszu**. W jego sadach rosną wiśnie, czereśnie, jabłonie. "Jego praca daje mu dużo satysfakcji i nigdy nawet nie myślał o zmianie swego życia. Bardzo ceni sobie niezależność, jaką daje mu bycie swoim własnym szefem".
Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?