Tauron I liga. Siatkarze BAS Białystok pokonali KPS Siedlce 3:2

BAS Białystok wygrywa z KPS Siedlce 3:2
BAS Białystok wygrywa z KPS Siedlce 3:2 Wojciech Wojtkielewicz
Losy siatkarzy BAS Białystok są już przesądzone. Po rocznym pobycie w Tauron I lidze białostoczanie spadają do II ligi. W ostatnim meczu na własnym parkiecie BAS Białystok pokonał KPS Siedlce 3:2.

BAS Białystok pokonał KPS Siedlce 3:2 (19:25, 25:19, 15:25, 25:16, 15:12) w zaległym meczu 24. kolejki TAURON 1. Ligi. Niestety, to zwycięstwo jest na otarcie łez. Białostocki beniaminek przyszły sezon spędzi w II lidze.

Do połowy pierwszego seta trwała wyrównana walka, punkt za punkt. Później kilkupunktowe prowadzenie uzyskali goście i po asie serwisowym Damiana Dobosza wygrali 25:19. Druga partia spotkania to dominacja gospodarzy, który zrewanżowali się rywalom wygrywając w takim samym stosunku 25:19.

Set trzeci ponownie należał do drużyny gości. Przemysław Kupka pewnie punktował budując przewagę zespołu z Siedlec. Goście wygrali bardzo wysoko, gdyż 25:15.

Białostoczanie wcale jednak nie skapitulowali i podjęli walkę w secie numer 4. Szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie 10:5. Siedlce były bez szans, a ta część spotkania przebiegała pod zupełne dyktando BAS Białystok. Wynik 25:16 dla gospodarzy.

Tie-break rozpoczął skuteczną akcją Kacper Wnuk. Do połowy była równa walka, a przy przejściu wygrywali białostoczanie 8:7. Dzięki dobrej zagrywce Adriana Kacperkiewicza BAS uzyskał przewagę 10:7, którą utrzymał do końca decydującej rozgrywki wygrywając 15:12.

BAS Białystok - KPS Siedlce 3:2 (19:25, 25:19, 15:25, 25:16, 15:12).
BAS: Lesiuk, Stanisławajtys, Wnuk, Tokajuk, Abramowicz, Jankiewicz, Podborączyński (libero) - Witkos, Kudraszow, Bączek, Kacperkiewicz.
MVP: Kacper Wnuk

1. Politechnika Lublin 26 68 71:17
2. BKS Visła Bydgoszcz 26 67 76:25
3. BBTS Bielsko-Biała 26 66 71:25
4. Exact Systems Norwid Częstochowa 26 48 57:45
5. Polski Cukier Avia Świdnik 27 48 55:46