Tauron I liga. Siatkarze BAS zagrali już bez trenera Marka Antoniuka i przegrali z Olimpią Sulęcin 0:3

Arkadiusz Wojtasiewicz
Siatkarze BAS Białystok przegrali w Tauron I lidze z Olimpią Sulęcin 0:3. Natomiast siatkarski BAS Kombinat Budowlany Białystok w II lidze rozbiły Ósemkę Siedlce 3:0.

W zaległym spotkaniu z 5. kolejki Tauron I ligi BAS Białystok przegrał na wyjeździe z Olimpia Sulęcin 0:3 (24:26, 22:25, 23:25)
Białostoczanie zagrali już bez trenera Marka Antoniuka, którego zarząd klubu odwołał w tydzień poprzedzający spotkanie. Zespół w Sulęcinie prowadził Eugeniusz Iwaniuk.

Pierwszy set był walką punkt za punkt. Niestety w końcówce skuteczniej zagrali gospodarze. Grzegorz Turek zdobył punkt z ataku, a w kolejnej akcji Kacper Wnuk zagrał w aut.

I w drugim secie gra była w miarę wyrównana: 16:16, 20:20 i znowu na finiszu lepiej zagrali gospodarze wygrywając po błedzie w polu serwisowym Adriana Kacperkiewicza 25:22.

W trzeciej partii białostoczanie wygrywali 19:17. Jednak Olimpia szybko doprowadziła do remisu i w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na własna korzyść.

Po meczu trener Eugeniusz Iwaniuk stwierdził: "Przegraliśmy mecz przez własne niewymuszone błędy w końcówkach setów.. Potrafimy grać i wierzę w nasz zespół i jego potencjał. Potrzeba nam tylko jeszcze trochę czasu".

Olimpia Sulęcin - BAS Białystok 3:0 (26:24, 25:22, 25:23)
BAS Białystok: Lesiuk, Abramowicz, Wnuk, Tokajuk, Bączek, Witkoś, Ostaszewski (libero) oraz Stanisławajtys, Kudraszow, Jankiewicz, Laskowski, Kacperkiewicz.

15. BAS Białystok 13 5 11:38

Z kolei w II lidze kobiet znakomity mecz zagrały siatkarski BAS Kombinat Budowlany Białystok rozbijając Ósemkę Siedlce w trzech króciutkich setach do 8, 11, 10.