Tenis. Kamila Popławska zdobyła srebro w deblu w mistrzostwach Polski do lat 18

Kamila Popławska (z prawej) i Julia Daroszewska srebrne medalistki halowych mistrzostwa Polski w tenisie do lat 18
Białostoczanka Kamila Popławska została wicemistrzynią Polski w grze podwójnej Halowych Mistrzostw Polski w Tenisie do lat 18.

W Śląskim Centrum Tenisowym w Pszczynie rozegrane zostały ostatnio Halowe Mistrzostwa Polski w Tenisie do lat 18. Wystartowała w nich utalentowana białostoczanka, wychowanka Centrum Tenisowego Richi, obecnie reprezentująca Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki Kamila Popławska oraz Wiktor Kosowski zawodnik UKS Return Łomża.

Kamila Popławska świetnie zaprezentowała się w turnieju gry podwójnej zdobywając ze swoją koleżanką klubową Julią Daroszewską srebrny medal. W pierwszym meczu pokonały one Maję Bajorek (Wojnar Tennis Academy), Justynę Jodłowską (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:2, 4:6 (10-7). W ćwierćfinale Popławska i Daroszewska wygrały z Marią Głowacką (TS IDEA Sport Toruń), Barbarą Straszewską (Fundacja Szczecińska Klub Tenisowy Promasters) 6:1, 6:0. Natomiast w walce o finał zwyciężyły Martę Halbersztadt (Krzywicki KT Wrocław), Aleksandrę Węgrzyn (Sport Olsztyn) 6:3, 6:3.

W finale Popławska, Daroszewska spotkały się z Darią Górską (CKT Grodzisk) i Oliwią Orlińską (Krzywicki KT Wrocław) i po bardzo zaciętym spotkaniu przegrały 6:7 (4), 5:7.

W turnieju gry pojedynczej Kamila Popławska zakończyła rywalizację już w I rundzie przegrywając z Natalią Turczuk (Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe) 5:7, 1:6.

Do 1/4 finału turnieju singlowego dotarł tenisista z Łomży Wiktor Kosowski. W I rundzie zawodnik UKS Return pokonał Jakuba Stolarskiego (MKT Łódź) 6:4, 7:5, w II rundzie zwyciężył Kacpra Szymkowiaka (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6:3, 6:3. Niestety, w 1/4 finału Kosowski przegrał z Adamem Majchrzakiem (MKT Łódź) 6:7(4), 3:6.

W ćwierćfinale turnieju deblowego Wiktor Kosowski grając z Philipem Blomem z Grodziska Mazowieckiego ulegli parze Marcin Bieło, Kacper Szymkowiak (obaj Krzycki KT Wrocław) 6:3, 2:6 (3-10).