Tenis stołowy. Białostoccy juniorzy na podium Grand Prix

2016-10-18   bialystok tenis stolowy kobiet ats fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2016-10-18 bialystok tenis stolowy kobiet ats fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Przemysław Walaszek z Dojlid Białystok zajął drugie miejsce, a Julia Szymczak z ATS Białystok trzecie podczas Grand Prix Polski juniorów w Ostródzie.

Walaszek turniej rozpoczął od porażki 2:3 w meczu grupowym z Jakubem Kuźmiczem z Ostródzianki Ostróda. Wygrane bez straty seta z Bartoszem Czerwińskim z MRKS Gdańsk i Oskarem Jadachem z LZS Raszówka pozwoliły awansować do turnieju głównego. Tam zawodnik Dojlid na początek pokonał 4:2 rozstawionego z numerem dwa Jana Zandeckiego z AZS AWFiS Gdańsk. Potem bez straty seta odprawił Jakuba Miszkurka z Hals Warszawa, a w ćwierćfinale wygrał 4:2 z Maciejem Kubikiem z Olimpii Unia Grudziądz.

Natomiast w półfinale Walaszek 4:2 wygrał z Kamilem Dziadkiem również z Olimpii. W walce o pierwsze miejsce spotkał się z trzecim z tenisistów Olimpii-Unii – Samuelem Kulczyckim. Na początku dominował rywal, który wygrał dwie partie, ale białostoczanin poprawił swoją grę i wyszedł na prowadzenie 3:2. W szóstej partii prowadził 5:1, ale nie zdołał wygrać. Z kolei w decydującym secie przy stanie 10:9 nie skończył piłeczki meczowej i ostatecznie przegrał do 10 i cały mecz 3:4.

– Przemek nie wykorzystał swojej szansy w szóstym secie. Zagrał zbyt pasywnie – ocenia Marcin Jarkowski, trener Dojlid.

Szymczak drogę na podium rozpoczęła od wygrania grupy gdzie bez straty seta pokonała Julię Więckowską z Hals Warszawa, Zuzannę Sułek z LKTS Luboń i Julię Archacką z Warmii Lidzbark Warmiński. W turnieju głównym Szymczak wygrała po 4:1 z Katarzyną Gierach (Dwójka Rawa Mazowiecka) i z Zuzanną Błażejewicz (LUKS Chełmno) oraz w 1/4 finału z Agatą Zakrzewską (Hals Warszawa). Dopiero w półfinale musiała uznać wyższość Katarzyny Węgrzyn z AZS Wrocław (2:4).

Dziewiąte miejsce zajęła Sandra Kozioł z Dojlid, a jedenaste Joanna Sokołowska z AZS PWSLiP Łomża.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Ekspert o losowaniu MŚ: Polska najsłabsza w grupie?