Maja Łakoma z Dojlid wraca z Grecji z dwoma złotymi i brązowym medalem
Maja Łakoma z Dojlid wraca z Grecji z dwoma złotymi i brązowym medalem Dojlidy Białystok
Na zawodach Greece Open 2024, rozgrywanych w cyklu Europe Youth Series, znakomicie spisała się reprezentacja Polski. Duży wkład w sukcesy Biało-Czerwonych mieli Maja Łakoma (Dojlidy Białystok) oraz Kacper Perkowski (Ósemka Białystok), którzy zdobyli w sumie aż sześć medali, w tym pięć złotych.

Klasą dla siebie w Grecji był Kacper Perkowski, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Tenisista Ósemki triumfował w rywalizacji drużynowej kadetów, w turnieju indywidualnym U-15 i wraz z Mają Łakomą - w mikście. Co ciekawe, białostocki duet w finale gry mieszanej pokonał... kolejny mikst Polaków - Katarzynę Rajkowską i Jana Mrugałę.

Znakomicie spisała się też Maja Łakoma, która do złota w mikście dołożyła triumf w drużynie kadetek i brąz w zawodach indywidualnych. Zawodniczka Dojlid szła jak burza i dopiero w półfinale uległa Rumunce Andrei Baiasu, którą z kolei w finale pokonała Katarzyna Rajkowska.

W sumie dorobek medalowy Polaków w Grecji w turniejach kadetów (U-15) i młodzików (U-13) to 13 medali indywidualnych i pięć drużynowych. Imponujący występ.