Aktualizacja:

Mecz Lotto Superligi Dojlidy Białystok - Palmiarnia Zielona Góra
    1/9
    przejdź do galerii

Mecz Lotto Superligi Dojlidy Białystok - Palmiarnia Zielona Góra ©Wojciech Wojtkielewicz

Drugie zwycięstwo w Lotto Superlidze odniosła drużyna Dojlid Białystok. Przed własną publicznością białostoczanie pokonali 3:0 Palmiarnię Zielona Góra.
    Drużyna z Zielonej Góry wystąpiła w Białymstoku w bardzo młodym składzie. Kamil Nalepa to rocznik 1999, Łukasz Wachowiak 2000, a Jakub Jankowski 2002. Nie umniejsza to oczywiście sukcesu Dojlid. Na początek Yongyin Li ograł bez straty seta Jankowskiego, a grający trener białostoczan Wang Zeng Yi w takim samym stosunku pokonał Nalepę.

Trochę bardziej wyrównany pojedynek był po między rówieśnikami Przemysławem Walaszkiem, a Wachowiakiem.
    Pierwszego seta do 7 wygrał zawodnik gości. Potem Walaszek przejął inicjatywę, atakował, nękał rywala trudnym serwisem i zdobywał punkt za punktem. Wygrał dwie kolejne partie, a w czwartej prowadził 10:6.

- I stracił koncentrację. Zaczął liczyć na szczęście lub błąd przeciwnika. I to się zemściło. Na szczęście w najważniejszych momentach Przemek pozbierał się i wygrał 13:11 - mówi Wang Zeng Yi.

Dojlidy zajmują drugie miejsce w tabeli Lotto Superligi, a wyprzedza ich tylko Dekorglass Działdowo, który rozegrał o jeden mecz więcej.

- Spokojnie, to dopiero początek sezonu i przed nami jeszcze wiele trudnych spotkań. Ale cieszę się, że na starcie wygraliśmy dwa spotkania za komplet punktów, bo to da nam duży komfort - twierdzi Wang Zeng Yi.

Kolejne spotkanie Dojlidy rozegrają na wyjeździe 30 września - z Unią AS AWFiS Gdańsk.

Dojlidy Białystok - Palmiarnia Zielona Góra 3:0
    Wyniki pojedynków

Yongyin Li - Jakub Jankowski 3:0 (11:3, 12:10, 11:5)
    Wang Zeng Yi - Kamil Nalepa 3:0 (11:3, 11:6, 11:9).
    Przemysław Walaszek - Łukasz Wachowiak 3:1 (7:11, 11:7, 11:9, 13:11).

Inne wyniki 2. kolejki
    Polonia Bytom - AWFiS Gdańsk 2:3, Morliny Ostróda - Olimpia-Unia Grudziądz 3:1, Gwiazda Bydgoszcz - Dekorglass Działdowo 2:3, Politechnika Rzeszów - Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3, PKS Jarosław - KTS Toruń 3:1.
    Mecz rozegrany awansem z 6. kolejki: Dekorglass Działdowo - KTS Toruń 3:0.