Tenisowa karuzela ruszyła na dobre. Porażka Polki na początek sezonu!

Zbigniew Czyż
Magdalena Fręch
Magdalena Fręch Sylwia Dabrowa
Magdalena Fręch przegrała z rozstawioną z numerem piątym czeską tenisistką Marie Bouzkovą 0:6, 6:3, 4:6 i odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA na twardych kortach w nowozelandzkim Auckland.

Był to pierwszy pojedynek 26-letniej Polki, która zajmuje 70. pozycję w światowym rankingu, z rok starszą i plasującą się na 36. miejscu w tym zestawieniu Czeszką.

W puli nagród tych zawodów jest 267 tys. dolarów amerykańskich, a najwyżej rozstawiona jest triumfatorka ubiegłorocznego US Open, Amerykanka Coco Gauff.

Wynik meczu 1. rundy

Marie Bouzkova (Czechym 5) - Magdalena Fręch (Polska) 6:0, 3:6, 6:4.

Polska pokonała Hiszpanię w meczu grupowym United Cup 2-1. O losach pojedynku zadecydowało zwycięstwo w mikście Igi Świątek i Huberta Hurkacza z Sarą Sorrobes Tormo i Alejandro Davidovichem Fokiną 2:0. Tym samym Polacy awansowali do ćwierćfinału, który rozegrany zostanie w środę w Sydney. Faza grupowa z udziałem Biało-Czerwonych odbywała się na zachodnim brzegu Australii w Perth.

W pierwszych meczach w singlu Hubert Hurkacz przegrał Alejandro Davidovichem Fokiną 6:3, 3:6, 4:6, Iga Świątek pokonała natomiast Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:1.

O wszystkim zadecydował mikst. W nim Biało-Czerwoni nie dali szans rywalom z Hiszpanii zwyciężając 6:0, 6:0. Polacy dominowali na korcie od samego początku, duet hiszpański przełamany został już w drugim gemie. Pierwszy set trwał zaledwie dwadzieścia dwie minuty. Niemal dokładnie taki sam przebieg miała druga partia. Świątek z Hurkaczem nie zwalniali tempa, bardzo dobrze w wymianach prezentowała się liderka rankingu WTA.

Sorribes Tormo i Davidovich Fokina próbowali ambitnie zdobyć przynajmniej jednego gema, ale Polacy postanowili odprawić hiszpański mikst "na rowerze". Drugiego seta wygrali po dwudziestu trzech minutach również :-0, a cały mecz po 45. minutach 2:0.

„Polska perfekcja. @iga_swiatek i @HubertHurkacz pokonali drużynę Hiszpanii w grze mieszanej i zajęli pierwsze miejsce w grupie A” – odnotował serwis prasowy turnieju United Cup na portalu X (dawniej Twitter):

W całym spotkaniu Polska pokonała Hiszpanię 2-1, wcześniej zwyciężyli Brazylię 3:0 i rywalizację w grupie A zakończyli na pierwszym miejscu. W środę nasza reprezentacja zagra w ćwierćfinale w Sydney.

W United Cup 18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizują w Perth, pozostałe - w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

Kadrę prowadzoną przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, na co dzień trenera Świątek, uzupełniają: Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski i Jan Zieliński.

Polska - Hiszpania 2:1

gra pojedyńcza mężczyzn: Hubert Hurkacz - Alejandro Davidovich Fokina 6:3, 3:6, 4:6
gra pojedyńcza kobiet: Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:2, 6:1
gra mieszana: Świątek, Hurkacz - Davidovich Fokina, Sorribes Tormo 6:0, 6:0