MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Andrukiewicz do oceny

Paweł Tomkiewicz
- Mam nadzieję, że następne dwa lata moich rządów będą jeszcze lepsze - mówi Tomasz Andrukiewicz
- Mam nadzieję, że następne dwa lata moich rządów będą jeszcze lepsze - mówi Tomasz Andrukiewicz Fot. P. Tomkiewicz
Ełk. Jesteśmy zadowoleni z naszego prezydenta - uważa większość ełczan, z którymi rozmawialiśmy. 6 grudnia miną dwa lata, odkąd miastem rządzi Tomasz Andrukiewicz. 54 ze 100 osób, które zapytaliśmy jak oceniają pracę prezydenta, wystawiło mu piątkę. Według 23 należy mu się jedynka.
Tomasz Andrukiewicz do oceny

Dużo imprez na plaży
Tomasz Andrukiewicz rządzi miastem od 6 grudnia 2006 roku. Przez 2 lata ełczanie zdążyli już go poznać.

- Rzeczywiście coś zaczęło się dziać w naszym mieście. Latem co weekend są imprezy na plaży. Sporo się też remontuje, przede wszystkim ulic i chodników - mówi Krystyna Bubienko. - Widać, że prezydent się angażuje w życie Ełku.

- No i budynek szkoły artystycznej jest piękny. Drugiego tak ładnego to chyba nie ma w całej okolicy - dodaje Anna Wielgat.

Tylko się reklamuje
Niezadowoleni z rządów Tomasza Andrukiewicza zarzucają mu przede wszystkim zbyt duże promowanie własnej osoby.

- Nie wydaje mi się, żeby przez te 2 lata zrobił dla miasta coś dobrego. Ludzie cały czas nie mają pracy. Nie ściągnął do Ełku żadnej dużej firmy - mówi pan Roman Osowski. - Z ulicami też kiepsko. Niedługo będziemy stali w korkach tak jak warszawiacy stoją. A przecież Ełk to nie stolica.

- Faktycznie niektórzy mówią, że za bardzo się promuje. Ale akurat mi to nie przeszkadza. Może trochę młody, ale widać, że się stara - dodaje pan Marian Markowski.

Nie wszystko mi się udało
O to, jak ocenia swoje rządy, zapytaliśmy samego prezydenta.

- Myślę, że na półmetku postawiłbym sobie czwórkę. Dużo udało się nam już zrobić - mówi Tomasz Andrukiewicz. - Jak na razie największym niepowodzeniem jest chyba kwestia poszerzenia granic miasta. Mam jednak nadzieję, że dogadamy się w końcu z gminą. Chciałbym przyciągnąć do Ełku dużego inwestora. Zyskamy na tym wszyscy - ludzie dostaną pracę, a miasto będzie się jeszcze dynamiczniej rozwijać.

Problem z wysypiskiem
O opinię na temat Tomasza Andrukiewicza poprosiliśmy też radnych, którzy razem z prezydentem decydują o losach Ełku.

- Uważam, że prezydent dobrze rządzi miastem. Ma do tego dobre kwalifikacje i, co ważne, potrafi rozmawiać ze wszystkimi - mówi Jerzy Czepułkowski, wiceprzewodniczący rady miasta. - Nie udało mu się załatwić wszystkich spraw, między innymi wysypiska czy też granic.

- Dużym plusem jest skala nowych inwestycji. Jednak wydaje mi się, że plany budżetowe są zbyt odważne. Planowany deficyt według mnie jest trochę zbyt duży - mówi Tomasz Bińczak. - No i przede wszystkim kwestia zakładu utylizacji odpadów. Sprawa miała zakończyć się w ciągu roku, a wszystko wskazuje na to, że nasze śmieci trafią być może na wysypisko do Mławy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna