MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TomTom i Microsoft. Sztuczna inteligencja ułatwi "pogaduchy" z systemami auta

Paweł Piątek
TomTom opracowuje zaawansowanego asystenta głosowego dla kierowców, wykorzystującego sztuczną inteligencję w oparciu o usługę Microsoft Azure OpenAI. Rozwiązanie jest wbudowane w cyfrowy kokpit TomTom i może być zintegrowane z systemami informacyjno-rozrywkowymi różnych modeli samochodów.
TomTom opracowuje zaawansowanego asystenta głosowego dla kierowców, wykorzystującego sztuczną inteligencję w oparciu o usługę Microsoft Azure OpenAI. Rozwiązanie jest wbudowane w cyfrowy kokpit TomTom i może być zintegrowane z systemami informacyjno-rozrywkowymi różnych modeli samochodów. TomTom
TomTom opracowuje zaawansowanego asystenta głosowego dla kierowców, wykorzystującego sztuczną inteligencję w oparciu o usługę Microsoft Azure OpenAI. Rozwiązanie jest wbudowane w cyfrowy kokpit TomTom i może być zintegrowane z systemami informacyjno-rozrywkowymi różnych modeli samochodów.

TomTom - marka produkująca sprzęt i rozwiązania technologiczne związane z geolokalizacją, poinformowała, że wspólnie z firmą Microsoft, wprowadza korzyści generatywnej sztucznej inteligencji (AI) do globalnego przemysłu motoryzacyjnego.

Wykorzystując rozwój Microsoftu w obszarze AI (sztucznej inteligencji), TomTom opracował w pełni zintegrowanego, opartego na sztucznej inteligencji, samochodowego asystenta konwersacyjnego umożliwiającego sprawniejszą komunikację słowną między kierowcą a urządzeniem. Pozwoli to na bardziej zaawansowaną interakcję głosową z systemami informacyjno-rozrywkowymi, wyszukiwaniem lokalizacji i systemami sterowania pojazdem. Kierowcy mogą w sposób płynny i naturalny rozmawiać ze swoim pojazdem i poprosić asystenta opartego na sztucznej inteligencji o nawigację do określonej lokalizacji, znalezienie przystanków na trasie oraz głosowe sterowanie.

Rozwiązanie integruje usługę Microsoft Azure OpenAI, aby wykorzystać duże modele językowe (LLM), a także usługi Azure Kubernetes, Azure Cosmos DB i Azure Cognitive Services. Asystent głosowy może być zintegrowany z innymi samochodowymi systemami informacyjno-rozrywkowymi, umożliwiając klientom z branży motoryzacyjnej przyspieszenie czasu wprowadzenia na rynek konfigurowalnego interfejsu, przy jednoczesnym zachowaniu własności marki i doświadczeń kierowcy. Rozwiązanie jest również wbudowane w Digital Cockpit firmy TomTom – otwartą, modułową platformę informacyjno-rozrywkową dla pojazdów.

- Naszą wspólną wizją z Microsoft jest rozwój innowacji za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji i dostarczanie naszym klientom jeszcze lepszych rozwiązań – mówi Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. - Wykorzystując naszą wiedzę w zakresie nawigacji i technologii, tworzymy przełomowy, nowy sposób interakcji ludzi z ich pojazdami. Dzięki temu, że obie firmy integrują to, co robią najlepiej, w jednym rozwiązaniu, zmieniamy wrażenia w pojeździe. Umożliwiamy kierowcom, aby pytali samochód o wszystko i mieli pewność, że otrzymają właściwe odpowiedzi.

-Dzięki sztucznej inteligencji nowej generacji mamy wyjątkową okazję, aby przyspieszyć innowacje w całym sektorze motoryzacyjnym – powiedział Dominik Wee, Corporate Vice President for Manufacturing and Mobility, Microsoft. - W oparciu o naszą wieloletnią współpracę, łączymy postępy w zakresie sztucznej inteligencji w chmurze Microsoft z doświadczeniem TomTom w branży motoryzacyjnej, aby zapewnić kierowcom i producentom samochodów nowe narzędzia oparte na AI. Ta integracja umożliwi branży OEM oferowanie wysoce zróżnicowanych i unikalnych doświadczeń w kokpicie, przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej tożsamości marki. 

TomTom rozpoczął współpracę z Microsoft w 2016 r., kiedy to zasilał usługi lokalizacyjne Azure Maps. Później firmy rozszerzyły swoje partnerstwo o dane mapowe i usługi dla własnych map Microsoft. Kolejnym krokiem jest współpraca nad rozwiązaniami motoryzacyjnymi i innowacjami w zakresie generatywnych rozwiązań motoryzacyjnych opartych na sztucznej inteligencji oraz opracowanie cyfrowego kokpitu samochodowego i rozwiązań informacyjno-rozrywkowych z analizą w chmurze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: TomTom i Microsoft. Sztuczna inteligencja ułatwi "pogaduchy" z systemami auta - Motofakty

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna