Trzy debiuty w Jagiellonii i osiem goli w szalonym meczu z Koroną

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Dani Quintana w meczu z Koroną Kielce strzelił dwie bramki. W tym sezonie zdobył ich już 15. Anatol Chomicz
Piłka nożna Sędzia po raz kolejny pomylił się na niekorzyść Jagiellonii. Po czerwonej kartce Piątkowskiego goście z Kielc wyrównali na 4:4

Takich emocji, a przede wszystkim tylu strzelonych bramek w Białymstoku nie było od dawna. Jagiellonia prowadziła 4:1, ale w ostatnich 30. minutach straciła trzy bramki i zremisowała, w wydawało się wygrany już meczu, z Koroną Kielce 4:4.

Rywalom zdecydowanie pomogła zupełnie niezrozumiała i zagadkowa dla wszystkich kibiców decyzja sędziego Krzysztofa Jakubika o czerwonej kartce dla Mateusza Piątkowskiego.

Arbiter ukarał napastnika Jagiellonii za rzekome uderzenie piłkarza Korony. Nie potwierdziły to telewizyjne powtórki.

Korona przegrywała wówczas 2:4, ale zwietrzyła swoją szansę. Bardzo szybko Maciej Korzym (69 min.) i Przemysław Trytko (71) wyrównali wykorzystując zupełne zagubienie się piłkarzy Jagiellonii.

Białostoczanie w ostatniej akcji meczu mogli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Niestety, po silnym uderzeniu Georgija Popchadze piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości.

W spotkaniu z Koroną trener Michał Probierz dokonał kilka znaczących zmian. W bramce zadebiutował 17-letni Bartłomiej Drągowski. Od pierwszych minut zagrali Adam Waszkiewicz i Jan Pawłowski. Swój debiut w ekstraklasie zaliczyli także w drugiej połowie 18-letni Emil Gajko oraz 19-letni Michał Pawlik.

To w tych piłkarzach należy upatrywać m.in. przyszłość Jagiellonii. Zaciąg zagranicznych piłkarzy o wątpliwych umiejętnościach, który miał miejsce w zimowym okienku był totalnym nieporozumieniem.

W sobotę, w ostatnim meczu sezonu Jagiellonia zagra w Krakowie z Cracovią.

Grupa spadkowa:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 - Krzysztof Chrapek (77), 2:0 - Krzysztof Chrapek (87).
Żółte kartki: Sebastian Bartlewski (Podbeskidzie); Lubomir Guldan (Zagłębie).
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 3 300.

Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 - Dudu Paraiba (31).
Żółte kartki: Mateusz Żytko, Marcin Kuś, Bartosz Kapustka (Cracovia).
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 6 150.
Wczoraj wieczorem został dokończony przerwany z powodu obfitych opadów deszczu wtorkowy mecz Widzewa Łódź z Piastem Gliwice. Grała także grupa mistrzowska. Wszystkie mecze zakończyły się po zamknięciu dzisiejszego numeru "Współczesnej".