Trzy kwarty koncertu koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski. Tur - Profbud Legia 108:58

Tur Basket Bielsk Podlaski wskoczył w drugoligowej tabeli na drugie miejsce
Tur Basket Bielsk Podlaski wskoczył w drugoligowej tabeli na drugie miejsce Urszula Łobaczewska
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski zostali wiceliderami drugiej ligi. Podopieczni trenera Piotra Bakuna rozbili w niedzielny wieczór Profbud Legię Warszawa 108:58 i przeskoczyli w tabeli Energę Basket Warszawa po ich porażce z Żubrami Chorten Bialystok.

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski wprost zmietli z parkietu młodą drużynę Profbud Legii Warszawa wygrywając różnicą aż 50 punktów 108:58. Jednak pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiej porażki.

Tur Basket zaczął mecz bardzo dobrze, bo od prowadzenia 7:0. Szybko jednak goście zniwelowali przewagę i nawet wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Tur odpowiedział punktami Aarona Weresa, ale i tak pierwsze 10 minut wygrała Legia 19:18.

I w zasadzie na pierwszej kwarcie zakończyły się emocje w tym meczu. Kolejna kwarta i strzeleckie popisy Wojciecha Jakubiaka wyprowadziły Tura na prowadzenie 28:24. Dalsze minuty to już pełna dominacja bielszczan. Na przerwę Tur schodził prowadząc 53:35.

Gdy w trzeciej kwarcie Weres ponownie trafił za trzy punkty Tur wygrywał już 70:41. Trener Piotr Bakun wprowadzał systematycznie całą kadrę meczową, która tylko powiększała przewagę wynoszącą na finiszu 108:58.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Profbud Legia Warszawa 108:58 (18:19, 35:16, 32:14, 23:9)
Tur Basket: Aaron Weres 14, Bartłomiej Wróblewski 10, Piotr Bobka 5, Łukasz Kuczyński 21, Marcin Marczuk 6, Filip Parfieniuk 4, Jakub Grigoruk 12, Bartosz Andrzejczuk, Szymon Urbański 17, Mikołajk Krakowiak 6, Wojciech Jakubiak 13.