Trzy medale Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Złoty Kamil Kryński!

Kamil Kryński został mistrzem Polski
Spała. Tym razem mężczyźni byli pierwszoplanowymi postaciami ekipy Podlasia Białystok, która w lekkoatletycznych mistrzostwch Polski w Spale zdobyła trzy krążki.

Tak jak rok temu klub ze stolicy Podlasia wywalczył dwa srebrne i jeden złoty medal. Klasą błysnął Kamil Kryński. W niedzielę znokautował rywali w biegu na 200 metrów. W finale z wynikiem 21.31 o ponad 0,3 sekundy wyprzedził drugiego Olafa Paruzela z AZS AWF Katowice. W eliminacjach Kamil pobiegł nawet o jedną setną sekundy szybciej uzyskując czas 21.30.

Po wczorajszym srebrze i znakomitym wstępie Krzysztofa Krzywosza w kuli, dziś na drugim stopniu podium stanęła Kamila Stepaniuk. Nasza skoczkini wzwyż nie obroniła tytułu mistrzyni, ale nie znaczy to, że wraca z niczym . Wynik 1.86, choć jest poniżej jej mozliwości, to dał drugie miejsce. Wygrała Karolina Gronau ze Startu Lublin (1.90).

Dziś startowały jeszcze dwie dziewczyny z Podlasia. Martyna Bielawska była 6. w trójskoku (12.87 - rekord życiowy), a 8. w biegu na 1500 metrów Anna Wojtulewicz (4:44.99).