Trzy medale Rosolskiego

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Rafał Rosolski start w Poznaniu może uznać za udany. Zdobył dwa złote medale i jedno srebro. Archiwum Prywatne
Na torze Malta w Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski.

Na torze regatowym na Malcie w Poznaniu w ostatni weekend rozegrano mistrzostwa Polski w kajakarstwie, które były jednocześnie startem eliminacyjnymi dla seniorów. Wszyscy walczący o powołania do reprezentacji mieli obowiązek ścigania się w jedynkach na dystansach olimpijskich.
W mistrzostwach nie zabrakło zawodników z województwa podlaskiego, którzy tradycyjnie już stanęli na podium.

Najlepiej z naszych kajakarzy spisał się Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok), który w pierwszym dniu zawodów, płynąc razem z klubowym kolegą Pawłem Florczakiem, wywalczył złoty medal w K2 na 500 metrów.

Drugi tytuł mistrzowski Rosolski zdobył w jedynce na 5000 metrów wyprzedzając Bartosza Stabno z Posnanii Poznań i Arkadiusza Krajew-skiego z Admiry Gorzów.

Rosolski zdobył także srebro w K1 na 1000 metrów ustępując jedynie Pawłowi Szandrachowi z Zawiszy Bydgoszcz.
Kajakarz Zawiszy został multimedalistą mistrzostw w Poznaniu zdobywając w czterech swoich startach cztery złote medale: w K1 na 500 metrów i K1 na 1000 m oraz w K2 na 1000 i K4 na 1000 metrów.

Kolejne medale dla naszych zawodników padły już łupem przedstawicieli Sparty Augustów.
Srebro w jedynce na 1000 metrów wywalczyła Edyta Dzieniszewska, która przegrała tylko z Beatą Mikołajczyk z Kopernika Bydgoszcz, a wyprzedziła trzecią Annę Włosik z KKW Kraków.

Na trzecim miejscu przypłynęli natomiast Karol Garbacz, Andrzej Markiewicz, Emil Hryńko, Marcin Garbacz w rywalizacji czwórek na 200 metrów.
Tydzień wcześniej Rafał Rosolski wziął udział z reprezentantami Polski do lat 23 w Pucharze Świata w Kopenhadze.

Zawodnik Dojlid popłynął w K2 na 1000 metrów z Bartoszem Stabno zajmując czwarte miejsce w finale. Ponadto Rosolski startował w osadzie K4 na 1000 metrów z Rafałem Maroniem, Pawłem Szandrachem i Mariuszem Kujawskim. Nasi kajakarze zajęli w tym wyścigu piąte miejsce.
Teraz przed naszą reprezentacją start w zawodach kajakowych w ramach Igrzysk Europejskich w Baku, które potrwają w dniach 12-16 czerwca.
W Azerbejdżanie popłyną Paweł Florczak oraz Edyta Dzieniszewska.