Trzy zwycięstwa z rzędu siatkarzy REA BAS Białystok na koniec roku

Zwycięstwem zakończyli 2023 rok siatkarze REA BAS Białystok
Zwycięstwem zakończyli 2023 rok siatkarze REA BAS Białystok Urszula Łobaczewska
Trzecim zwycięstwem z rzędu zakończyli 2023 rok siatkarze pierwszoligowej drużyny REA BAS Białystok. Podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego pokonali AZS AGH Kraków 3:0 i w tabeli po pierwszej rundzie zajmują 5. miejsce.

Białostoczanie odnieśli bardzo pewne zwycięstwo w meczu z siatkarzami AZS AGH Kraków. W pierwszym secie gospodarze uzyskali przewagę trzech punktów i wygrali do 21.

W drugiej partii krakowianie dotrzymywali kroku białostoczanom do stanu 9:9. Później REA BAS zdobył kilka punktów z rzędu i wygrał różnicą aż 10 punktów 25:15.

Trzeci set był wyrównany, ale tylko do wyniku 6:6. I znów białostoczanie odskoczyli na kilka punktów 13:6 wygrywając 25:18 i cały mecz 3:0 w setach.

– Początek sezonu był dla nas udany. Później jednak trafił się nam kryzys, ale trzy ostatnie mecze pokazały, że możemy o nim mówić w czasie przeszłym – mówi trener REA BAS Białystok Krzysztof Andrzejewski.

REA BAS Białystok - AZS AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:15, 25:18)
REA BAS: Rawiak (13), Turski (6), Goss (12), Naliwajko (10), Gruszczyński (3), Gwardiak (6), Ostaszewski (libero) oraz Kacperkiewicz (2).
AZS AGH: Kraut (8), Bakaj (1), Peryt (6), Miniak (3), Tokajuk (8), Oziabło (1), Dereń (libero) oraz Curzytek (8), Putkowski (1), Komar (1), Świdroń (2) i Wiśniewski (1).