Tur Basket i Żubry wygranymi zakończyły rundę zasadniczą

Mecz Żubry Białystok - Dziki Warszawa
Mecz Żubry Białystok - Dziki Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
W ostatnich meczach rundy zasadniczej Żubry Leo-Sped Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski wygrały mecze u siebie.

Koszykarze bielskiego Tura spokojnie wypunktowali rywali ze Stalowej Woli 91:56.

Gospodarze nie musieli w tym pojedynku niczego udowadniać, ale postanowili pokazać kibicom dobrą koszykówkę i pewnie pokonali solidnych rywali. Tur wyszedł na parkiet bez najlepszych wychowanków: Maciej i Mateusz Bębeńcowie nawet się nie przebierali, a Łukasz Kuczyński wziął udział tylko w rozgrzewce. W pierwszej piątce wyszedł za to leczący wcześniej uraz Aaron Weres.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zaczęła się dobrze dla gości. Stal objęła prowadzenie po trójce Damiana Tabora, a potem jeszcze trzy razy z dystansu trafił podkoszowy Mateusz Łabuda. Tur odpowiedział dwoma efektownymi wsadami pracowitego Rafała Stefanika, który trafił też za trzy punkty.

Wyższy bieg w zespole z Bielska wrzucił Patryk Milewski, który drugą kwartę rozpoczął trzema trójkami. Wysoki skrzydłowy zagrał tym razem niemal 28 minut i zdobył 31 punktów popisując się genialną skutecznością 10/10 w rzutach za dwa punkty.
Trzecia kwarta była najsłabsza w wykonaniu gospodarzy, którzy więcej pudłowali i niepotrzebnie się denerwowali. Na szczęście w ostatniej części gry swoich kolegów ogarnął doświadczony rozgrywający Paweł Lewandowski, który w całym meczu rozdał aż 10 asyst. Playmaker Tura pokazuje w drugiej połowie sezonu, że takiej jedynki nie było w Bielsku od czasów Krzysztofa Kalinowskiego.
Na niespełna 4 minuty do końca meczu, po trafieniu Milewskiego, gospodarze prowadzili już 81:55, a ostatecznie Tur pewnie wygrał 91:56 i zakończył sezon zasadniczy na drugim miejscu.

Natomiast Żubry dopiero po dogrywce pokonały 110:102 Dziki Warszawa.

W pierwszej rundzie play-off Tur Basket zagra z rezerwami Startu Lublin, a Żubry z rezerwami Rosy Radom.

Tur Bielsk Podlaski - Stal Stalowa Wola 91:56 (20:17, 28:13, 10:17, 33:9)
Tur:
Lewandowski 15, Kus 13, Weres 2, Stefanik 18, Pisarczyk 6 oraz Milewski 31, K. Żero, Marczuk, Sawicki 6, Monach.

Żubry Leo–Sped Białystok – Dziki Warszawa 110:102 (29:23, 30:17, 14:31, 22:24, d. 15:7)
Żubry:
Czosnowski 31, Wielechowski 22, Misiewicz 16, Warszawski 13, Parszewski 10, Szczerbatiuk 6, Lewandowski 6, Wróblewski 3, Bombrych 2, Kamiński 1.

Inne wyniki 26. kolejki: Hutnik Warszawa – GLKS Nadarzyn 84:98, ŁKS Łódź – Start II Lublin 77:60, Rosa Radom – Sokół Ostrów Maz. 75:67, Legia Warszawa – UMCS Lublin 77:87.