MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tylko do końca miesiąca można złożyć wniosek o dodatkowe 300 zł z programu „Dobry Start”

OPRAC.: MB
Wideo
od 16 lat
Zostały zaledwie trzy dni na wysłanie do ZUS-u wniosku o 300+. ZUS przyznaje świadczenie w ramach programu „Dobry Start”. Wnioski można składać do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia, a od kilku dni również przez aplikację mZUS. – Wyprawka przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 lat – przypomina przedstawicielka ZUS.

– W ramach tego programu bez względu na swoje dochody, rodzice mogą dostać jednorazowo 300 zł, które można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów czy sprzętów potrzebnych dzieciom do nauki – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Wyprawka przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 lat – przypomina.

Kto może złożyć wniosek o 300+?

Wniosek o wypłatę mogą złożyć rodzice, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

– Pieniądze z "Dobrego startu" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Cała korespondencja jest przekazywana w formie elektronicznej – przypomina Kowalska-Matis.

Rządowy program „Dobry Start”

1 lipca br. ruszył nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Jak czytamy stronach rządowych, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantowało wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jednak złożenie wniosku w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie powoduje, że wsparcie otrzymamy w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Rządowy program „Dobry Start” nie obejmuje również studentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tylko do końca miesiąca można złożyć wniosek o dodatkowe 300 zł z programu „Dobry Start” - Strefa Biznesu

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna