Ubodli Orła trzy razy, ale Dąb był za twardy

K. Jankowski
Piłka nożna. Tura wygrał z Orłem Kolno w sobotnim meczu IV ligi , niestety w meczu pucharowym odpadł z Dębem Dąbrowa

Bielscy piłkarze zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski przegrywając w środę po zaciętym meczu w Dąbrowie Białostockiej z tamtejszym Dębem 2:3. Natomiast sobotni mecz ligowy zakończyli wysokim zwycięstwem 3:0 nad Orłem Kolno.

Tegoroczna przygoda Tura z pucharem trwała długo. Bielszczanie prowadzili w Dąbrowie 2:1 po golach Daniela Daniłowskiego i Karola Kosińskiego, lecz przed końcem wyrównał były zawodnik m.in. II-ligowej Odry Opole Piotr Bondziul. Potrzebna była dogrywka, w której szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gospodarze.

Tur w sobotę na własnym boisku gościł Orła Kolno w ramach rozgrywek IV ligi. W tym meczu trener Paweł Bierżyn nie mógł skorzystać z pomocy pauzującego za kartki Pawła Łochnickiego i kontuzjowanego Karola Cara.

W pierwszej połowie deszcz nie pozwolił nam i rywalom na ładną grę. Na boisku było więcej chaosu niż piłki. Wynik otworzył w 57. minucie Karol Kosiński, który technicznym strzałem z rzutu wolnego posłał piłkę nad murem rywali do bramki Orła. Jeszcze piękniejsza była akcja, po której padł gol na 2:0. Strzelec pierwszej bramki precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam nadbiegający Łukasz Pawluczuk silną główką pokonał bramkarza gości. Wynik ustalił w 86. minucie Karol Kosiński wykorzystując dokładne podanie Mateusza Jakubowskiego.

- Przed tym spotkaniem zrobiliśmy kilka roszad w składzie, które okazały się udane - przyznawał trener Paweł Bierżyn. - W środku pomocy z powodzeniem zagrali Andrzej Kosiński i Mateusz Jakubowski. To głównie dzięki ich dobrej postawie wygraliśmy ten mecz.

Bielsk Podlaski, 14.05.2016 - IV liga
Tur Bielsk Podlaski - Orzeł Kolno 3:0 (0:0)

Bramki: 57’ (w) i 86’ K. Kosiński, 62’ Ł. Pawluczuk (gł). Żółte kartki: M. Jakubowski, Ł. Pawluczuk (Tur); Prusinowski, Grygoriew, Sielawa, P. Gwiazda (Orzeł). Sędziował Leszek Bielicki (Zambrów). Widzów 70.

Tur: Sidun - K. Kulikowski, P. Kosiński, A. Lewczuk, R. Kulikowski - M. Jakubowski, A. Kosiński - Popiołek (84’ Iwaniuk), K. Kosiński (88’ Szklarz), Walczuk (12’ Daniłowski) - Ł. Pawluczuk (78’ Plago).

Orzeł: Bikowski - Radziwanowicz, P. Gwiazda, P. Sokołowski, Brutkowski - Sadowski, P. Prusinowski (67’ Krzywda), Sielawa (78’ Sadłowski), A. Gwiazda, Grygoriew (62’ Boroń) - Grala (75’ Żochowski).