Udane, medalowe zakończenie. Raport z trzeciego dnia Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Miłosz Karbowski
B. Maleszewska
Bydgoszcz. Ostatecznie województwo podlaskie wywalczyło w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski sześć medali: dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.

Ostatni dzień Mistrzostw Polski zaczął się od finału rzutu młotem panów. 15 punktów do klasyfikacji klubów zdobył dla Podlasia Białystok 20-letni Wojciech Nowicki zajmując 7. miejsce z wynikiem 62.87. 13. był inny młody zawodnik Podlasia Damian Wesołowski (55.16).

Potem w finałach startowali nasi sprinetrzy, oboje również z Podlasia. Magdalena Siemion wywalczyła cenne, 5. miejsce na 200 metrów z czasem 24.65. Po niej, na tym samym dystansie biegł jeden z naszych faworytów - Kamil Kryński. Brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie spisał się kapitalnie. Pobił rekord życiowy (do tej pory 21.05) niemal "dotykając" granicy 21 sekund. Czas 21.01 dał mu wicemistrzostwo Polski. Złoto wywalczył bezkonkurencyjny Dariusz Kuć z AZS AWF Kraków (20.46). Drugi na metę przybiegł reprezentant Omanu, Al Sadi Abdullah (20.98), ale on nie liczył się przy przyznawaniu medali mistrzostw Polski.

10. miejsce w skoku wzwyż zajął Łukasz Mróz z Podlasia (2.08). Start zawodników z województwa podlaskiego kończyły natomiast dwie zawodniczki w biegu na 3 kilometry z przeszkodami: Anna Wojtulewicz (Podlasie) i Justyna Korytkowska (Prefbet Śniadowo Łomża). Korytkowska planowała pobicie rekordu życiowego, czego nie zrobiła, ale na pewno nie będzie narzekać. Przybiegła trzecia (wynik 10:32.78) i zdobyła ostatni, szósty medal dla naszego województwa. Wojtulewicz zajęła 6. miejsce (10:40.28).