Urzędnicy z Bielska Podlaskiego zostali mistrzami Polski (zdjęcia)

dd
Tytuły samorządowych mistrzów Polski zdobyły dwie reprezentacje Miasta Bielsk Podlaski: piłkarska i siatkarska. Obie okazały się lepsze od rywali z całego kraju podczas finałów rozgrywanych w Brennej i Redzie.

W rywalizacji grupowej, podczas XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej, bielszczanie pewnie pokonali rywali z Kluczborka (2:0), Nowego Dworu Mazowieckiego (4:1) oraz Tarnowa Podgórnego (7:1), ale raz musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając 0:1 z Gliwicami. I była to jedyna porażka naszego zespołu na tych mistrzostwach.

W fazie pucharowej piłkarze z Bielska świetnie radzili sobie w rzutach karnych, a ich siłą była także sprawna defensywa. W drodze do finału zaliczyli dwa remisy: 0:0 z Toruniem i 2:2 z Kluczborkiem, ale oba te pojedynki kończyli lepiej wykonywanymi karnymi (wygrywali w nich po 2:1). Dzięki temu awansowali do gry o złoto, w której zmierzyli się z reprezentacją Gliwic.

Rywale chcieli powtórzyć wielki sukces swojego klubu – Piasta Gliwice, który w tym roku sprawił nie lada sensację wygrywając piłkarską ekstraklasę i zdobywając tytuł mistrzów Polski. Postawili naszej drużynie trudne warunki i po zakończeniu nominalnego czasu gry znów był remis – tym razem 1:1. W rzutach karnych o jednego gola więcej strzelili bielszczanie i wygrali je 3:2. Tym samym wywalczyli złote medale XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej w kategorii open. Na dodatek strzegący naszej bramki Marcin Drozdowski został uznany najlepszym bramkarzem turnieju finałowego.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli także bielscy siatkarze podczas rozgrywanych w Redzie XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej. Reprezentacja Urzędu Miasta Bielsk Podlaski pokonała w drodze po złoto Urząd Gminy Nowa Wieś Lęborska, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwo Powiatowe Człuchów i Urząd Miasta Milicz. Zaliczyła też jedno potknięcie – porażkę ze Starostwem Powiatowym Starogard Gdański.

Podobnie jak piłkarze, nasi siatkarze awansowali do ścisłego finału, w którym zmierzyli się właśnie ze swoim wcześniejszym pogromcą ze Starogardu Gdańskiego. W pierwszym secie finału górą byli rywale (21:16) i mało brakowało, by wygrali cały mecz. Jednak w drugim secie niezłomni bielszczanie po wspaniałej walce zwyciężyli 21:20. Zacięty trzeci set dał wygraną Bielskowi 15:12 i złote medale zawisły na szyjach naszych reprezentantów. Dodatkową nagrodę indywidualną dla najlepszej siatkarki otrzymała Ewa Kucharska reprezentująca Urząd Miasta Bielsk Podlaski.

Tak wygląda historia wizyt Magdy Gessler w naszym regionie. Kiedy pojawi się u nas ponownie?

Kuchenne Rewolucje w województwie podlaskim. Magda Gessler w...

Upały 2023 MEMY. Oto najlepsze sposoby na upały

Najlepsze memy na upały. Niekonwencjonalne sposoby na ochłod...

Sprawdziliśmy ogłoszenia z samochodami wystawionymi aktualnie na sprzedaż w województwie podlaskim. Okazuje się, że nawet dysponując kwotą 8 tys zł, lub nawet o połowę mniejszą, można trafić naprawdę na ciekawe oferty. Nie brakuje nawet jaguara czy mercedesa! Wybraliśmy auta do 8 tys. zł. Ile trzeba zapłacić za najtańsze?

Najtańsze samochody wystawione na sprzedaż w województwie po...