Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uzależnieni od Wykopu: To miejsce oderwania się od codzienności

Adrian Todorczuk
Strona główna Wykopu
Strona główna Wykopu
Serwis Wykop.pl daje możliwość znalezienia najciekawszych internetowych informacji w jednym miejscu. Wcześniej przybliżaliśmy czytelnikom idee serwisu, teraz prezentujemy ludzi, którzy Wykop.pl tworzą niemal od powstania.

Przekrój wiekowy wykopowiczów nie jest może zaskakujący, portal tworzą ludzie głównie z wykształceniem średnim oraz wyższym.

- Największy procent stanowią osoby w wieku od 15 do 34 lat. Typowy wykopowicz na pewno jest bardziej "świadomy" internetu niż przeciętny polski internauta - wyjasnia nam Michał Białek, marketing manager Wykop.pl.

Użytkownik o nicku Fanzonun, który jak przyznaje Białek dla społeczności Wykopu jest postacią kultową, o której pisano wiersze, a nawet tworzono komiksy, na codzień zajmuje się systemami informatycznymi w jednej z większych firm internetowych w Polsce. Serwisem zaraził go znajomy z pracy, a to sprowokowało do znajdowania ciekawostek. Po kilku miesiącach, jak sam przyznaje "było już z górki".

BioZ, czyli student Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej przyznaje, że od zawsze pisał masę opowiadań i "powykręcanych" tekstów, a pisanie o polityce czy negatywne wydarzenia go nie interesują.

- Niedawno napisałem spontaniczny artykuł do portalu Wiadomosci24.pl (serwis informacyjny tworzony przez internautów - przyp. red.), jednak poza tym przypadkiem codzienność internetowa jest dla mnie przelewaniem myśli i emocji - mówi Tomasz, bo tak na naprawdę ma na imię "BioZ". - Wystarczył mi Wykop, zakurzony blog albo zwykłe pisanie - do szuflady - dodaje.

Aktywność użytkowników, którą każdy może podejrzeć bywa imponująca - w przypadku BioZa są to 182 strony, na co składają się dodane linki (86), ale też głosy oddane na konkretne wykopy. Zdecydowanie lideruje on w liczbie dodanych komentarzy, która sięgnęła 4502, co dało mu pozycję zdecydowanego lidera w tej kwestii. Sprawa ma się podobnie z Fanzonunem. Jego aktywność sięgnęła 223 stron i aż sześciu stron dodanych linków.

- Wykop kiedyś był dla mnie niezwykle ważny, a spędzałem na nim naprawdę mnóstwo czasu. Moim konikiem było poznać i zapamiętać wszystkie wykopaliska jakie na nim były - przyznaje Fanzonum. - Doprowadziłem to już do granic absurdu, łącznie z tym że zrobiłem własną bazę wykopów, w której znacznie szybciej wyszukiwałem to co mnie interesuje - dodaje.

- Dzięki Wykopowi poznałem dużo wartościowych osób, zarówno wśród wykopowiczów, jak i bohaterów znalezisk - wyjawia BioZ. - Wszystko, co jest związane z moim zainteresowaniem Wykopem, dyskusje, spowodowało zmiany w moim życiu osobistym i duchownym, a to zaimplikowało kolejne przemiany. Objawia się to długimi wymianami zdań, związanymi głównie z religią, wiarą czy Kościołem katolickim - przyznaje.

W Wykopie, który może być zarówno miejscem rozrywki, jak i niespotykanych dotąd odkryć, można tu spędzić naprawdę wiele czasu. Potwierdza to Michał Białek:

- Od czasu, gdy liczba stron WWW w Internecie przekroczyła 25-krotnie liczbę sekund życia przeciętnego człowieka, ciężko jest znaleźć w nim informacje, które są naprawdę interesujące. Każdy z członków naszej społeczności posiada własne zdanie na dany temat, a to sprawia, że informacje którymi chce się podzielić z innymi są "perełkami" z różnych dziedzin - zauważa Białek.

To co sprawdza się w życiu codziennym, które bywa nieprzewidywalne podkreśla istotę tego serwisu:

- Wchodząc co dzień na Wykop nigdy nie wiem, jakie informacje uzyskają największą liczbę głosów, ale jedno jest pewne: na pewno znajdę tam informacje, które mnie zainteresują - konkluduje Białek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna