W IV lidze odrabiano zaległości

jankes
Mecz IV ligi Tur Bielsk Podlaski - Orzeł Kolno
Mecz IV ligi Tur Bielsk Podlaski - Orzeł Kolno Krzysztof Jankowski
Na prowadzenie w tabeli IV ligi wyszli piłkarze bielskiego Tura, po niedzielnym zwycięstwie 2:0 nad Orłem Kolno. W weekend rozegrano trzy zaległe mecze.

– Jesteśmy cały czas na etapie przygotowań do rundy wiosennej, więc cieszę się przede wszystkim ze zdobycia kompletu punktów – mówił po meczu trener Tura, Paweł Bierżyn.

Piłkarze gospodarzy zaatakowali od samego początku i już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. W pole karne Orła piłkę dośrodkował Andrzej Kosiński, a wystartowali do niej Łukaszowie: Pawluczuk i Popiołek. Ten drugi poszybował nisko nad ziemią i efektownym szczupakiem wpakował futbolówkę do siatki.

Bramkarz z Kolna skapitulował w tym meczu jeszcze raz w 53. minucie. Po rzucie rożnym Karola Kosińskiego goście postanowili wyprowadzić szybką kontrę, ale piłkę odebrał im Andrzej Kosiński i posłał prostopadłe podanie w kierunku bramki Orła. Tam do piłki dopadł Pawluczuk, wybiegł sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi ustalił wynik meczu na 2:0 dla Tura.

Tur Bielsk Podlaski – Orzeł Kolno 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Popiołek 9, 2:0 – Pawluczuk 53.
Tur: Sidun – K. Kulikowski, Koźlik, Car, R. Kulikowski – A. Lewczuk, A. Kosiński – Popiołek (67. Zawadzki), K. Kosiński (83. Nakielski), Walczuk (74. Daniłowski) – Ł. Pawluczuk (61. M. Jakubowski).
Orzeł: Bikowski – K. Grala, G. Sielawa (61. Sadłowski), Domian, D. Grala – Sadowski, Ossowski, Walendziewski (61. Świderski), Brzeziński (69. Grygoriew) – Gwiazda (76. P. Sielawa), Szymański.

KS Michałowo – Biebrza Goniądz 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Kondracki 25, 2:0 Tomczyk 65 z karnego, 2:1 Tumicz 78, 3:1 Kondracki 80.

Hetman Tykocin – Sparta 1951 Szepietowo 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Dłuski 14, 0:2 Jamiołkowski 36, 0:3 Gołaszewski 80.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Sparta Augustów został przełożony na 12 kwietnia.