W Młodej Ekstraklasie skopiowali wynik starszych kolegów

(KS)
Jagiellonia (biało-czarne stroje) występy w Młodej Ekstraklasie rozpoczęła od remisu z Arką Fot. B. Maleszewska
Białystok. Piłkarze Jagiellonii Białystok i Arki Gdynia zagrali na idealny remis. W niedzielę, w Gdyni, w meczu o mistrzostwo Polski było 1:1.We wtorek w Białymstoku zanotowano taki sam rezultat w spotkaniu obu drużyn na inaugurację Młodej Ekstraklasy.

Jagiellonia rozpoczęła pojedynek z kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu w składzie. W wyjściowej jedenastce pojawili się: Igor Lewczuk, Alexis Patricio Norambuena Ruz, Szymon Matuszek, Jacek Falkowski oraz Michał Renusz. Po przerwie na murawę weszli Paweł Zawistowski i Damir Kajosević. Jednak młoda ekipa Arki nie zamierzała padać przed rywalem na kolana.

W 39 minucie meczu goście objęli prowadzenie. Łukasz Krzemiński wyprzedził Pawła Mogielskiego, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jagiellonii Piotrem Czaplińskim i umieścił piłkę w siatce.

Podopieczni trenera Sławomira Kopczewskiego ruszyli do odrabiania strat. Długo jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki szczęśliwie interweniującego Hieronima Zocha.

Wreszcie w 88 minucie Jakub Ambrożewicz popisał się dokładnym podaniem do Michała Fidziukiewicza, a ten pewnym uderzeniem uratował punkt dla żółto-czerwonych.

- Przespaliśmy pierwszą połowę spotkania - mówi Kopczewski. - W drugiej posiadaliśmy już dużą przewagę. Arka nastawiła się na defensywę i starała się kontrować. Cieszę się, że chłopcy walczyli do końca i w ostatnich minutach zdołali strzelić bramkę.