W ośmiu chcieli podbić Łowicz. Wyszło jak zawsze...

Z. Turowski
Jeden z ostatnich spotkań Tura
Jeden z ostatnich spotkań Tura Archiwum
Dwie dotkliwe porażki koszykarzy z Bielska Podlaskiego. Najpierw przegrali z Pultovią Pułtusk, a potem z Księżakiem Łowicz

Na obu frontach przegrali swoje mecze w miniony weekend koszykarze Tura. W piątek polegli w rozgrywkach III ligi w Pułtusku, a w sobotę w II lidze w Łowiczu.

Na mecz drugoligowy nasza drużyna wyjechała w ośmioosobowym składzie, co doświadczeni i silni kadrowo rywale od razu wykorzystali. Prowadzili już 10:0, a w pierwszej kwarcie rozbili Tura aż 34:5. Dopiero, gdy w zespole z Łowicza pojawiali się kolejni rezerwowi, nasz zespół zaczął nawiązywać z nimi walkę. Drugą kwartę Turowi udało się nawet zremisować 21:21, ale po przerwie przewaga gospodarzy nadal rosła, aż do ostatecznego rozstrzygnięcia 95:53 dla Księżaka.

Pułtusk, 30.10.2015 - III liga
Pultovia Pułtusk - Tur Bielsk Podlaski 93:75 (30:17, 27:19, 17:16, 19:23)

Tur: Mateusz Bębeniec 29, Dmitruk 15, Grygoruk 13, Niczyporuk 6, Waszczeniuk 4, Roszczyc 4, Jefimiuk 2, Buczyński 2, Tomczuk 0, Płóciennik 0.

Łowicz, 31.10.2015 - II liga

Księżak Łowicz - Tur Bielsk Podlaski 95:53 (34:5, 21:21, 17:12, 23:15)

Sędziowali: Bogusław Słupczyński i Michał Gąsiński.

Księżak: Włuczyński 4, Fąfara 16 (6 as, 10 zb), Świderski 24 (5/9x3), Wójcik 17 (4/4x3, 9 zb), Cukierda 14 (9 zb) oraz: Makuch 12 (5 as), Piątek 4, Siemieńczuk 2, Zdunkiewicz 2, Aniszewski 0.

Tur: Mateusz Bębeniec 9 (2/7x3), J. Jóźwiuk 6 (2/4x3, 4 as, 7 st), Waszczeniuk 4, Kuczyński 19 (1/9x3), Zabielski 11 (6 zb) oraz: Roszczyc 2, Tomczuk 2, Jefimiuk 0.

12. BKS Tur Bielsk Podlaski651 - 41 - 1 0 - 3340 - 427-870.7963

Po kolei : drużyna, punkty, mecze, zwycięstwa - porażki, dom, wyjazd, punkty zdobyte - punkty stracone, różnica stosunek.