Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Techno-Parku powstanie wirtualne biuro

stef
Archiwum
Mogą skorzystać małe i średnie firmy.

Budowa ełckiego Techno-Parku zbliża się ku końcowi. Zgodnie z planem budynki do użytku zostaną oddane już w lipcu. Wtedy też będą mogły zacząć sprowadzać się do niego firmy, które stawiają na innowacje. W Techno-Parku powstanie też wirtualne biuro. Jak przekonują urzędnicy, ma ono same zalety.

Ełcki Techno-Park od dawna wzbudzał wiele kontrowersji. Głównie ze względu na duże wydatki związane z jego powstaniem. Najpierw miasto przy współudziale środków unijnych uzbroiło tereny przyszłego parku naukowo-technologicznego, a teraz trwa budowa jego siedziby. Będą mogły w nim rozpocząć swoją działalność młode firmy, które stawiają na innowacyjne rozwiązania i technologie.

W powstających budynkach znajdzie się centrum logistyczno-usługowe, badawczo-rozwojowo-edukacyjne z laboratorium oraz inkubator przedsiębiorczości i technologii. Firmy będą mogły korzystać także m.in. z sali konferencyjnej.

W przyszłości, kiedy się rozwiną, będą mogły wybudować swoje siedziby na 23 hektarach Techno-Parku i tym samym zwolnią miejsca innym, młodym przedsiębiorcom.

W Ełku już wkrótce zostanie zrealizowany projekt "E-usługi dla przedsiębiorców". Jest on skierowany nie tylko do małych i średnich przedsiębiorstw działających w ełckim Techno-Parku, ale w całym regionie.
- E-usługa polega na utworzeniu Wirtualnego Biura w Techno-Parku. Jego działalność polegać będzie na kompleksowej obsłudze biurowej, bez konieczności fizycznego przebywania przedsiębiorcy w siedzibie firmy - informuje Piotr Gałuszka z ełckiego ratusza.

W celu uruchomienia e-usług serwerownia Techno-Parku zostanie odpowiednio wyposażona, a jego strona internetowa zostanie rozbudowana.

- Dzięki możliwości skorzystania z Wirtualnego Biura przedsiębiorcy zyskają możliwość rejestracji firmy pod prestiżowym adresem np. techno-park.xxx.pl wraz z profesjonalną obsługą sekretarską. Dobry adres wzbudza większe zaufanie do przedsiębiorcy, buduje pozytywny wizerunek firmy, podnosi jej prestiż - przekonują urzędnicy.

Na stronie internetowej znajdziemy wówczas m.in. informacje o wydarzeniach gospodarczych w regionie, o naborach wniosków do konkursów o dofinansowanie z UE, szkoleniach, warsztatach czy jak skorzystać z systemu Informacji Prawnej LEX - w holu znajdzie się stanowisko, przy którym będzie można skorzystać z systemu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna