Walczą o kontrakt na rehabilitację

sxc.hu
sxc.hu
Udostępnij:
28.02 okaże się, ile poradni przybędzie w mieście.

Kilkanaście placówek zainteresowanych jest umową z NFZ na poradnię rehabilitacyjną. Tyle ofert wpłynęło do tej pory do podlaskiego NFZ na ogłoszony dziesięć dni temu konkurs na te świadczenia. Ile nowych umów fundusz podpisze, okaże się 28 lutego. Poradnie zaczną działać 1 marca.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie gabinety spełniające minimalne wymogi, które nie mają umowy z NFZ na porady lekarskie. A takich jest sporo. Przypomnijmy, że właśnie kontraktowanie świadczeń na 2012 rok z zakresu rehabilitacji budziło najwięcej emocji na przełomie roku. Podlaski NFZ zawarł bowiem umowy głównie z nowymi Niepublicznymi ZOZ-ami. Kontraktów na poradnie rehabilitacyjne nie dostały m.in. białostockie szpitale kliniczny, MSWiA, wojewódzki i miejski, a także sporo dotąd działających poradni niepublicznych. Do tego, część podmiotów otrzymała umowy tylko na jeden zakres rehabilitacji, np. na same zabiegi, bez możliwości udzielania porad lekarskich.

Wszystkie te rozwiązania spowodowały protesty. Pod NFZ odbywały się manifestacje pozbawionych kontraktów podmiotów, w sprawie rehabilitacji interweniowali posłowie. W efekcie kontrolę kontraktowania przeprowadziło w NFZ ministerstwo zdrowia - trwa opracowywanie wniosków.
Gdy po zakończeniu głównego kontraktowania okazało się, że NFZ ma jeszcze pieniądze, ogłosił dodatkowe konkursy, m.in. na poradnie rehabilitacyjne.

- Zainteresowanie umową jest duże, bezpośrednio wpłynęło do nas 11 ofert, niewykluczone, że dojdą jeszcze jakieś pocztą - mówi Adam Dębski, rzecznik podlaskiego NFZ. - W zależności od wielkości ofert, będzie mogli zakontraktować od 2 do 3 nowych gabinetów.

Jak się dowiedzieliśmy, o umowę starają się m.in. szpitale miejski i MSWiA. Do konkursu nie stanął za to szpital wojewódzki.

- Nie mamy umowy na zabiegi, sama poradnia nie miałaby sensu - tłumaczy Urszula Łapińska, dyrektor placówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rehabilitacja na Podlasiu
Pan Dębski jak zwykle niedoinformowany- na konkurs wpłynęło 13 ofert ( a nie 11) . Wszystkie zostały złożone osobiście przez oferentów. Nie było takich które doszły pocztą.
R
Rehabilitacja na Podlasiu
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd !!!
To jest konkurs wyłącznie na ambulatoryjną lekarską opiekę rehabilitacyjną a nie na fizjoterapię ambulatoryjną (czyli zabiegi). Poradnia rehabilitacji, która ma kontrakt wyłącznie na porady a nie na na zabiegi, nie gwarantuje właściwej dostępności leczenia w ramach NFZ? Dlaczego NFZ nie ogłosił jednocześnie konkursu na porady i zabiegi???

Podlaski NFZ znów mydli nam wszystkim oczy !!!

"Kwota zamówienia przeznaczona na konkurs pozwoli na zakontraktowanie od dwóch do trzech nowych gabinetów, w zależności od wysokości złożonych ofert" - mówił 2 tygodnie temu Adam Dębski, rzecznik prasowy podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia dla Kuriera
Wpłynęło 11 ofert.
Z wyliczeń "Rehabilitacji na Podlasiu" (facebook) wynika, że do podziału jest ponad 800 porad na miesiąc. Kontrakt dla 2 do 3 poradni- a dlaczego nie dla 5-6 ? Dlaczego 300-400 porad lekarskich na placówkę, a nie jak dawniej 140-180? W grudniowym konkursie były poradnie które dostały 49 i 80 porad na miesiąc (i nie mogą ponownie startować mimo żenująco niskich kontraktów). Kogo tym razem NFZ "namaścił" na faworytów?

Drastyczne zmniejszenie dostępności do porad i zabiegów rehabilitacyjnych jest faktem !!!
Zapraszam na facebook na stronę Rehabilitacja na Podlasiu.
j
jasio
Dwa miesiące pacjenci bez opieki , oszczędności na premie . Jakie to proste .
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie