Wigry Suwałki na początek wiosny przegrały u siebie

Wigry Suwałki na inaugurację wiosny przegrały 2:3 z Odrą Opole
Na inaugurację wiosny w I lidze Wigry Suwałki przegrały 2:3 u siebie z Odrą Opole.

W wyjściowej jedenastce Wigier wyszło aż pięciu zawodników, którzy dołączyli do drużyny w przerwie zimowej: Adam Chrzanowski, Ivan Albert, Frank Adu Kwame, Joel Huertas i Sebastian Bergier. Jednak od początku było widać, że zespół nie jest zgrany. Lepiej wyglądała Odra, w której w porównaniu do jesieni, aż tylu zmian nie było. Mało tego nowi zawodnicy Odry sprawiali o wiele lepsze wrażenie. Przede wszystkim pozyskany z Pogoni Szczecin Dawid Błanik dobrze czuł się na prawym skrzydle. To głównie po jego akcjach goście stwarzali największe zagrożenie pod bramką Damiana Węglarza. Długo bramkarz wypożyczony z Jagiellonii zachowywał czyste konto. Do czasu. Coraz większą przewagę goście golem potwierdzili w 30 minucie. Po błędzie obrońców Jakub Moder z najbliższej odległości nie dał szans Węglarzowi i Odra na przerwę schodziła zasłużenie prowadząc 1:0.

Trzy minuty po wznowieniu gry opolanie podwyższyli prowadzenie. Adrian Piekarski sfaulował w polu karny Mateusza Czyżyckiego i sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości wskazując na rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Krzysztof Janus.

Przebudowane Wigry rozpoczynają walkę o utrzymanie w I lidze

Trener Wigier Ariel Jakubowski, reagując na przebieg spotkania, w 59 minucie wprowadził na boisko dwóch napastników Kamila Sabiłłę i Bartosza Bida. I jak się okazało było to dobre posunięcie. W 79 minucie po faulu na tym pierwszym sędzia po raz drugi w tym meczu podyktował rzut karny, który wykorzystał Joel Huertas. Natomiast w 86 minucie Bida przejął piłkę po błędzie obrońców Odry i mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu 2:2. Jednak gospodarzom nie udało się utrzymać tego wyniku. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym gola dla Odry na wagę trzech punktów strzelił Rafał Niziołek.

W niedzielę Wigry rozegrają kolejny mecz u siebie. Tym razem z GKS Katowice. Początek o godzinie 15.

Wigry Suwałki – Odra Opole 2:3 (0:1)
Bramki:
0:1 Jakub Moder 30, 0:2 Krzysztof Janus 47 karny, 1:2 Joel Huertas 80 karny, 2:2 Bartosz Bida 86, 2:3 Rafał Niziołek 90.
Wigry : Węglarz – Olszewski, Piekarski, Karankiewicz (71. Biedrzycki), Adu Kwame – Huertas, Chrzanowski, Pawłowski, Albert (59. Sabiłło), Mackiewicz – Bergier (59. Bida).
Odra: Krysiak – Brusiło, Baranowski, Szota, Paraíba (61. Żemło) – Błanik, Trojak, Czyżycki (58. Niziołek), Moder (85. Skrzypczak), Janus – Martín.
Żółte kartki: Karankiewicz, Pawłowski, Chrzanowski, Bida (Wigry), Czyżycki, Szota (Odra).
Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).