Wigry - Wissa Szczuczyn 8:0. Sparingowy pogrom w Suwałkach

Wigry (na czerwono) rozbiły w sparingu Wissę 8:0
Wigry (na czerwono) rozbiły w sparingu Wissę 8:0 facebook.com/WissaSzczuczyn1945
Efektownie wypadł pierwszy mecz kontrolny suwalskich Wigier. Nasz drugoligowiec rozgromił występującą o klasę rozgrywkową niżej Wissę Szczuczyn 8:0.

- Z przyczyn od nas niezależnych nie doszedł do skutku nasz wyjazd na Litwę i jesteśmy wdzięczni Wissie, że zmieniła swoje plany i mogliśmy rozegrać sparing - mówi trener Wigier Grzegorz Mokry. - Cieszę się, że piłkarze podeszli do meczu profesjonalnie, a sporo goli strzelili napastnicy - dodaje.

Rozstrzeliwanie beniaminka rozpoczął już w 5. minucie nowy gracz Wigier - Mateusz Lewandowski, który został wypożyczony z Wisły Płock. Do przerwy Wissa trzymała się jeszcze w miarę dzielnie i przegrywała 0:2, ale potem szybkie tempo meczu dało się jej piłkarzom we znaki i worek z bramkami rozwiązał się. Skończyło się na ośmiu trafieniach Biało-Niebieskich.

W suwalskim zespole wystąpiło kilku zawodników testowanych. Wypadli nieźle, ale trener Mokry nie podjął jeszcze decyzji co do ich ewentualnego zatrudnienia w swojej drużynie.

WYNIK
Wigry Suwałki – Wissa Szczuczyn 8:0 (2:0).
Bramki: 1:0 - Mateusz Lewandowski (5), 2:0 - Łabojko (41), 3:0 - Żebrakowski (56), 4:0 - Sowiński (66), 5:0 - Ozga (72), 6:0 - Żebrakowski (75), 7:0 - Gojko (78), 8:0 - Gojko (82).

Wigry (I połowa): Zoch – Ozga, Tomasz Lewandowski, Bogusławski, Łabojko, Babiarz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Rybicki, Mateusz Lewandowski.

Wigry (II połowa): Słowikowski – zawodnik testowany (70. Kubrak), Tomasz Lewandowski (60. Ozga), Pierzchała, Prętnik, zawodnik testowany (7. Kunicki), zawodnik testowany (60. Sowiński, Caetano, Iwao, Gojko, Żebrakowski.