Wigry wygrywają

(tam)Zaktualizowano
W czwartym meczu pod wodzą Zbigniewa Kieżuna suwalskie Wigry odniosły trzecie zwycięstwo. W sobotę suwalczanie pokonali wysoko i zasłużenie MKS Mława 3:0.

- Obawialiśmy się Wigier i, jak pokazało życie, były to obawy uzasadnione - mówił po meczu Jarosław Szmit, pomocnik MKS Mława, mający na koncie występy w Wigrach. - Po ośmiu latach wróciłem na suwalski stadion i powrotu tego nie będę wspominał najlepiej.
W I połowie przewagę mieli grający z wiatrem goście. Mławianie grali dobrze w środku, ale im bliżej pola karnego, tym więcej było niedokładności, kiwek, kończących się stratą piłki. Podobnie prezentowali się suwalczanie.
Początek drugiej połowy też należał do gości. Ale od 55 minuty szybciej i skuteczniej zaczęli grać gospodarze. Prowadzenie dla Wigier w 58 min. zdobył Kamil Szarnecki, który w tym meczu zaliczył też dwie asysty.
- Po dośrodkowaniu Marcina Trzaskalskiego, piłkę w narożnik pola bramkowego zgrał Wojtek Czereszewski, a ja, strzałem z półwoleja pod poprzeczkę, dopełniłem tylko formalności - opowiada strzelec gola.
Po tej bramce piłkarze Wigier podbiegli do linii bocznej i zrobili kołyskę.
- To nasz prezent dla Kamila Lauryna, jego żony i nowo narodzonego synka Krzysia - dodał Szarnecki.
Dziesięć minut później, po stracie piłki w środku przez Michała Kubasa, goście mogli wyrównać. Na szczęście strzał Piotra Michniewicza zablokował Rafał Sieczkowski. W rewanżu strzał Szarneckiego, nogami obronił Maciej Wiśniewski.
W 77 min. było już 2:0 dla Wigier.
- Lauryn wypuścił piłkę w uliczkę - mówi Szarnecki. - Kątem oka dostrzegłem biegnącego równolegle Rafała Trockiego. I kiedy bramkarz ruszył w moją stronę, zagrałem piłkę do boku, a Rafał umieścił ją w siatce.
Po stracie tego gola goście załamali się. Wykorzystali to suwalczanie, a dokładnie M. Kubas, który w 86 min., po zagraniu piłki przez Szarneckiego, ustalił wynik meczu na 3:0 dla Wigier.

Wigry Suwałki - MKS Mława 3:0 (0:0)
Bramki: Szarnecki (58), Trocki (77), Kubas (86)
Wigry: Szyszko - Bańkowski, Sieczkowski, Bajko, Czereszewski, Trzaskalski (89.Kunicki), Strzeliński (53. Kubas), Olbryś, Szarnecki, Lauryn (89. Chmielewski), Ołowniuk (73. Trocki)
Mława: Wiśniewski - Brzozowski, Osiecki (28. Jankowski), Król, Karpiński (64, Sieja), Leszczyński, Szmyt, Lubasiński, Perko (60. Melchinkiewicz), Falencki,Walczak (73. Wróblewski)
Żółte kartki: Sieczkowski (Wigry), Brzozowski, Król, Lubasiński, Melchinkiewicz (Mława); Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk); Widzów: ok. 300.