Wisła-Ruch. Zobacz bramki [WIDEO]. Co za mecz!

KaWu
Wisła-Ruch. Zobacz bramki [WIDEO]
Wisła Kraków nie miała wyjścia. Po kompromitacji z Podbeskidziem kibice "Białej Gwiazdy" nie wybaczyliby kolejnej porażki.

Od początku to Wiślacy dominowali na boisku. Pierwsza bramka padła już w 17 minucie. Świetną, indywidualną akcją popisał się suwalczanin, Patryk Małecki. Idealnie zagrał do Kirma, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie Niebiescy zdobyli wyrównującą bramkę. Grzyb dostał idealną piłkę ze skrzydła, podciął futbolówkę nad bramkarzem i umieścił ją w siatce.

Odpowiedź Białej Gwiazdy była błyskawiczna. Bramkę na 2-1 zdobył Jirsak.

W 73. i 77. Ruch był blisko ponownego wyrównania, ale szczęście nie dopisało W. Grzybowi oraz Arkadiuszowi Piechowi.

Losy spotkania zostały przesądzone w 80 min. Po akcji skrzydłem Patryka Małeckiego, piłka w polu karnym trafiła do T. Jirsaka, który markując strzał odegrał do Maora Meliksona. Ten ostatni bez większych problemów zdobył gola
Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Andraz Kirm (17), 1:1 Wojciech Grzyb (49), 2:1 Tomas Jirsak (50), 3:1 Maor Melikson(80).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Michaił Siwakow, Radosław Sobolewski. Ruch Chorzów: Piotr Stawarczyk.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 13 850.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Erik Cikos, Kew Jaliens, Gordan Bunoza, Dragan Paljic - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Maor Melikson, Michaił Siwakow (46. Tomas Jirsak), Andraz Kirm (88. Wojciech Łobodziński) - Cwetan Genkow (77. Cezary Wilk).

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Marek Szyndrowski, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Grzegorz Bronowicki (81. Łukasz Janoszka) - Wojciech Grzyb, Marcin Malinowski, Gabor Straka, Andrej Komac (71. Arkadiusz Piech), Marek Zieńczuk - Maciej Jankowski (86. Paweł Abbott).