Wissa i Warmia gromią na wyjazdach

kgol
2016-08-14 wasilkow ks wasilkow warmia grajewo iv liga  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2016-08-14 wasilkow ks wasilkow warmia grajewo iv liga fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
W ósmej kolejce padło kilka wysokich wyników. W Siemiatyczach Wissa Szczuczyn rozbiła 8:1 Cresovię, a w Augustowie Warmia Grajewo 5:1 ograła rewelacyjną Spartę.

Wynik meczu mówi sam za siebie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przyjeżdżamy na trudny teren, do rywala, który u siebie jeszcze nie przegrał. Pokazaliśmy jednak dużą boiskową mądrość i wyższą kulturę piłkarską od Sparty. Augustowianie preferowali sposób gry oparty na długich podaniach, z pominięciem drugiej linii - relacjonuje szkoleniowiec Wilczków Robert Kądzior.

Jego drużyna ostatnio notuje znakomitą serię. Licząc także występy w okręgowym Pucharze Polski, Warmia zanotowała już osiem kolejnych zwycięstw i wiele wskazuje na to, że do końca będzie bić się o powrót do trzeciej ligi.

Nadspodziewanie łatwo poradzili sobie w Siemiatyczach zawodnicy liderującej Wissy. Szczuczynianie już do przerwy prowadzili różnicą trzech goli, co z pewnością podcięło skrzydła niżej notowanym gospodarzom.

- Zagraliśmy na bardzo wysokim procencie skuteczności. Stąd tak wysoki rezultat. Nie mniej jednak widać już pewną powtarzalność w naszej grze, bo w każdym spotkaniu strzelamy gole po składnych, zespołowych akcjach - zauważa Kamil Wojtkielewicz, grający trener gości.

W drugiej odsłonie faworyt nie miał litości dla Cresovii, strzeląc kolejne pięć goli. Skutecznością imponuje snajper Wissy Piotr Bondziul, który połowę zdobytych bramek zapisał na swoje konto.

- Mógł strzelić nawet piątą, ale przy rzucie karnym w końcówce zachował się po koleżeńsku i oddał piłkę naszemu golkiperowi Dawidowi Jabłońskiemu. Efektowna wygrana cieszy tym bardziej, że wcale nie zagraliśmy w najsilniejszym składzie - przyznaje Wojtkielewicz.

Wysokie zwycięstwo zanotowali także piłkarze wicelidera - Tura Bielsk Podlaski, pokonując w Mońkach zespół Promienia 4:1. Przyjezdni od pierwszych minut napotkali solidny opór beniaminka, czego dowodem był gol dla miejscowych w 14. minucie meczu.

- Prowadziliśmy 1:0, ale potem popełniliśmy serię kuriozalnych pomyłek w defensywie. Próbowaliśmy odrobić straty, ale nadziewaliśmy się na kontry - komentuje Adam Wiński, trener Promienia.

Wyniki 8. kolejki
Cresovia Siemiatycze - Wissa Szczuczyn 1:8 (0:3). Bramki
: 0:1 - Łapiński (4), 0:2 - Bondziul (16), 0:3 - Marcinkiewicz (27), 0:4 - Firańczyk (57), 0:5 - Bondziul (64), 0:6 -Bondziul (78), 0:7 - Bondziul (86), 1:7 - Olendzki (87), 1:8 - Jabłoński (88-karny).

Promień Mońki - Tur Bielsk Podlaski 1:4 (1:2). Bramki: 1:0 - Purta (13), 1:1 - K. Kosiński (15), 1:2 - Popiołek (44), 1:3 - Popiołek (68), 1:4 - Daniłowski (74).

Sparta Augustów - Warmia Grajewo 1:5 (1:2).Bramki: 1:0 - Niedźwiecki (16), 1:1 - Dzierzgowski (18), 1:2 - Edison (36), 1:3 - Cybulski (73-karny), 1:4 - Stankiewicz (76), 1:5 - Mirva (79).

Orzeł Kolno - KS Michałowo 0:1.

Hetman Tykocin - KS Wasilków 3:3 (0:2). Bramki: 0:1 Stachelski 12, 0:2 Stachelski 23, 1:2 Grabowski 65, 1:3 Stachelski 74, 2:3 R. Maliszewski 74, 3:3 R. Maliszewski 79.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Magnat Juchnowiec Kościelny 2:0 (0:0). Bramki:
1:0 Kowalczyk 72, 2:0 Mateusz Łabieniec 90.

Sparta 1951 Szepietowo - Puszcza Hajnówka 4:2 (1:1). Bramki: 0:1 Janik 20 z karnego, 1:1 Makal 42, 2:1 Wiśniewski 58, 3:1 Gołaszewski 70, 3:2 Janik 72 z karnego, 4:2 Gołaszewski 90.

Biebrza Goniądz - Pogoń Łapy 4:1 (1:0). Bramki: 1:0 Jasiński, 17, 1:1 Plago 35, 2:1 Dekarz 60, 3:1 Bogdan 75, 4:1 Tumicz 90.