Mateusz Pietras
Jannik Sinner ponownie w finale Miami Open.
Jannik Sinner ponownie w finale Miami Open. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Rozstawiony z numerem drugim Włoch Jannik Sinner został pierwszym finalistą turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W 1/2 finału pokonał turniejową ''trójkę'' Daniiła Miedwiediewa 6:1, 6:2. Spotkanie trwało raptem godzinę i jedenaście minut. Tym samym Rosjanin nie obroni tytułu. Dla mistrza Australian Open będzie to trzecia próba zdobycia trofeum na Florydzie.

Powtórka finału

W półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami spotkali się ubiegłoroczni finaliści Jannik Sinner oraz Daniił Miedwiediew. W poprzedniej edycji górą był Rosjanin, który wygrał 7:5, 6:3. Specjalista od imprez tej rangi sięgnął po pierwsze trofeum na Florydzie.

Do tej pory dziesięciokrotnie stawali na przeciwko siebie. Odrobinę lepszym bilansem mógł pochwalić się starszy z tenisistów Miedwiediew, który wygrał sześć razy. Jednak ostatnie cztery pojedynki zwyciężył trzeci zawodnik świata Sinner. Zwyciężał kolejno w China Open, Erste Bank Open, Nitto ATP Finals i Australian Open. W tym ostatnim pokonał 20-krotnego zwycięzcę turniejów ATP w samym finale. Tym samym stał się pierwszym włoskim singlistą, który zdobył tytuł w australijskim Wielkim Szlemie. 22-letni zawodnik przegrywał już 0:2, by wygrać w pięciu setach.

Obrońca tytułu be szans

Hitowe starcie zaczęło się od szybkiej dominacji jednego z graczy. W drugim gemie Miedwiediew został przełamany. Od tego momentu mistrz wielkoszlemowy nie był w stanie znaleźć sposobu na rozpędzonego i fantastycznie usposobionego Włocha.

W pierwszej partii stracił tylko jednego gema nie popełniając niewymuszonego błędu. Z kolei Rosjanin miał ich na koncie o pięć więcej.

Po trzydziestu czterech minutach gry przyszedł drugi set, w którym obraz nie uległ zmianie. Już w pierwszym gemie Sinner znalazł sposób na przeciętnie serwującego rywala (3 asy oraz 2 podwójne błędy w meczu). Włoch poszedł za ciosem w piątym gemie. Przy stanie 5:2 wykorzystał serwis.

Rozstawiony z numerem drugim Sinner po raz trzeci zagra o tytuł w Miami. Rywalem będzie zwycięzca meczu Grigor Dimitrow - Alexander Zverev.