Włochy-Nowa Zelandia. Sensacyjne spotkanie

Redakcja
Włochy-Nowa Zelandia
Włochy-Nowa Zelandia. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Od siódmej minuty obrońcy tytułu mistrza świata przegrywali 0:1 po golu Smeltza. Strata gola wyraźnie podrażniła Włochów, którzy rozpoczęli zmasowany atak na nowozelandzką bramkę. Efekt bramkowy przyniosło to w 29. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Vincenzo Iaquinta. Sędzia przyznał karnego dopatrując się faulu Scotta Smitha na De Rossim.

W drugiej połowie spotkania Włosi dominowali na boisku. Nie poprawili jednak swego wyniku dzięki sprawnej obronie bramkarza Nowej Zelandii. Pod koniec meczu omal nie przegrali, ponieważ w 83. minucie Woods przedarł się w pole karne i oddał strzał, po którym piłka o pół metra minęła dalszy słupek bramki Marchettiego.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak remisem.

Składy:

Włochy: Domenico Criscito, Giorgio Chiellini, Fabio Cannavaro, Daniele De Rossi, Simone Pepe, Vincenzo Iaquinta, Alberto Gilardino, Federico Marchetti, Claudio Marchisio, Gianluca Zambrotta, Riccardo Montolivo;

Nowa Zelandia: Mark Paston, Tony Lochhead, Winston Reid, Ivan Vicelich, Ryan Nelsen, Simon Elliott, Shane Smeltz, Chris Killen, Leo Bertos, Rory Fallon, Tommy Smith.